Seznamte se s Lucií Jelínkovou a Monikou Novákovou, které společně tvoří pod značkou Awkward. V roce 2012 vyhrála tato dvojice na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend s neonovými dinosauřími lodičkami soutěž Start-Up. Po tomto úspěchu návrhářky představily na loňském ročníku MBPFW kolekci módních doplňků s názvem King of Pop, jejímž ústředním motivem byl opět dinosaurus, tentokrát však ve formě blyštivých šperků.

Lucie s Monikou patří mezi další mladé nastupující návrhářky, které chtějí změnit pohled na českou módu. V tuto chvíli mají na svém kontě dvě kompletní oděvní kolekce a to Lisbeth Salander a Rococo, inspirované stylem Marie Antoinetty.

V roce 2014 se návrhářky zúčastnily výstavy Voyage Through Central Europe na International Fashion Showcase, oficiální doprovodné platformě London Fashion Weeku.

Móda Awkward je typická svým „popovým“ nádechem, přesahem do undergroundu, srozumitelností a hravostí. Jejich styl vyjadřuje neotřelost kombinací tradičních materiálů s moderními technologiemi. Nyní je jen důležité získat si pro tento moderní a velmi odlišný styl své publikum a zákazníky.

Co pro vás účast na MBPFW znamená a co po skončení očekáváte?

Očekáváme od toho především profesionální prezentaci, která nám umožní, že se o nás dozví lidé.

Prozradíte nám téma, inspiraci kolekce, kterou budete v rámci MBPFW představovat?

Vytvořily jsme hodně grafickou kolekci, která je jednodušší po střihové stránce. Grafika, je eklektistická inspirovaná námi a naší volnou asociací myšlenek. Je to kolekce současná a nositelná.

Na koho nebo na kterou další módní přehlídku se těšíte vy osobně?

Z návrhářů se těšíme především na Mira Saba, Lay Sedlákovou a Terezku Ledvinovou. Současně máme radost z toho, že toto bude naše první samostatná prezentace.

Foto: Archiv návrhářek