Ostře sledovaná česká módní návrhářka Petra Ptáčková dnes večer představí španělskému publiku svou kolekci Dinner in the Abney Mountains, určenou na sezónu podzim/zima 2014. Petře tuto výjimečnou příležitost umožnil program výměn mezi módními týdny zaštítěnými světovou automobilkou Mercedes-Benz.

Petra Ptáčková je v poslední době velmi vyhledávaná a vytížená návrhářka. Do Madridu Petra přicestuje přímo z Londýna, kde prezentovala část zmiňované kolekce v rámci doprovodné výstavy londýnského módního týdne International Fashion Showcase.

DinnerintheAbney-Preview

Kolekce Dinner in the Abney Mountains je především pánská a vznikla na základě fiktivní pohádky, jejíž příběh pojednává o skupině kamarádů, kteří se vydají vysoko do hor a hledají tajemnou jeskyni, kterou stráží zvláštní příšera. Překvapivě podstatou této pohádky není cesta za pokladem, ale výška, do které chlapci vystoupají a získají potřebný nadhled jak vidět svět z jiné perspektivy. Kolekce je plná dobrodružství a výtvarných momentů.

Jairencontreunpetitbonhomme2(OndrejJanu)

Petra Ptáčková není žádným začátečníkem ve svém oboru. Studuje prestižní francouzskou školu Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne. Již v průběhu studií zaujala módní svět svou kouzelně výtvarnou estetikou. Svou práci naposledy prezentovala na festivalu módy Fashion Clash v holandském Maastrichtu nebo na Mercedes-Benz Kiev Fashion Days 2013. Právě zde si jí všimla řada zahraničních médií včetně britského online magazínu Vogue.co.uk, který její kolekci zařadil do galerií mezi ty největší světové značky.

Petra Ptáčková

O tom, jak Petra Ptáčková uspěla na španělském přehlídkovém mole, vás budeme brzy informovat, protože i my jsme velmi zvědaví a dnes večer ji budeme přát, aby zazářila a španělské publikum si zcela podmanila.

Foto: Archiv návrhářky