S novou kolekcí Zuzana Kubíčková představila i nové prostory, do kterých se nedávno přestěhovala, jelikož ty předchozí už pro ni byly příliš těsné. Jistě to je důkaz úspěchu a stále stoupající tendence. Já osobně zatím o novém ateliéru nemohu psát, jelikož jsem na jeho otevření nebyla přítomna, ale z vyprávění své kolegyně vím, že stojí za to, si ten čas rozhodně udělat. Proto se už brzy můžete těšit nejen na dojmy z nového showroomu, ale i rozhovor se Zuzanou Kubíčkovou.

Nový showroom Zuzany Kubíčkové

Nový showroom Zuzany Kubíčkové

Nicméně jarní a letní kolekci Zuzky Kubíčkové jsem měla možnost obdivovat loni v září v rámci MBPFW a rozhodně to byl zážitek. Kombinace jemných vzdušných látek a sytých barev mě nadchla. Sytě modrá barva patří všeobecně mezi mé favoritní a v kombinaci s červenými detaily je neodolatelná. Celková kolekce působí velmi jemně. Odstíny růžové a zelenkavé navozují pocit slunného léta, po kterém už všichni jistě toužíme.

Přehlídka Zuzky Kubíčkové na MBPFW

Přehlídka Zuzky Kubíčkové na MBPFW

Inspirací pro abstraktní potisky s retro nádechem se stala skrytá síla přírody vítězící nad hmotou. “Zaujal mě moment křehké síly malé rostlinky, která “prorazí” beton tam, kde je pusto a prostředí vypadá nehostinně. Fascinuje mě její vůle žít a přežít a také půvab chvíle, kdy začne růst, sílit a přemůže hmotu. Inspirovaly mě praskliny v betonu, které vytvářejí krásné dekory a tyto motivy jsem nechala převést do abstrakce. Navázala jsem spolupráci s belgickou designérkou Alexií a vše nabralo jasné kontury,” říká Zuzana Kubíčková.

Zuzana Kubíčková

Zuzana Kubíčková

Všechny modely jsou výsledkem precizního přístupu nejen při výběru materiálů, ale také střihu a hlavně zpracování. Nejčastěji Zuzka použila hedvábí ve všech podobách od hrubě tkaného, jako je bouret, až po šifon nebo tyl jemný jako pavučina. Detaily tvoří jemné abstraktní potisky a skleněné korálkové výšivky, které si návrhářka sama barví. Všem kouskům nechybí šmrnc a zapamatovatelnost.

Zuzana Kubíčková S/S 2015

Zuzana Kubíčková S/S 2015

Showroom Zuzany Kubíčkové najdete nově v Mánesově ulici 84 na Praze 2.

Foto: Alžběta Jungrová; Martin Franěk; Magdalena Štorkánová