Již od malička vyrůstala Sandra, pod dětskou přezdívkou Nanushka, s jasným cílem – jednoho dne se prostě a jednoduše stát módní návrhářkou. Vize jí vydržela a v roce 2000 nastoupila na univerzitu v Londýně, kde studovala obor Módní technologie a design. Po jeho úspěšném dokončení se okamžitě vrátila do své rodné Budapešti. V roce 2006 si založila vlastní značku, především s vědomím aktivního životního stylu každé moderní ženy.

V začátcích vycházela ze svých maďarských kořenů a zaměřila se konkrétněji na siluetu, pohodlnost a funkčnost zkombinovanou s hravým ledabylým postojem. To vše upřednostnila před módními trendy a doufala, že za to bude následně oceněna a úspěch se brzy dostaví. A taky že ano. Kolekce plné jednoduchosti, lehkosti a tzv. boho-chic ducha nesoucí se v zemitých paletách barev jako je černá, bílá a šedá v kombinaci s kvalitními materiály, zabodovaly.

Postupem času se Sandřina tvorba ještě více zkonkretizovala a v kolekcích začala vsázet na různé odstíny šedi. V posledních letech si dokonce oblíbila i pastelové barvy a hlavně se nikdy nepouštěla do věcí, kterým nerozuměla nebo věděla, že na ně prostě nemá nadání (např. oblast haute couture). Tvrdá práce přinesla své ovoce a dnes její modely najdete v patnácti zemích celého světa od Madridu, Helsinek přes Tokio, New York či Los Angeles.

Obrovskou inspirací a idoly jsou jí oblíbení módní návrháři, kterými jsou Stella McCartney, Alexander Wang, Preen and Future Classics. Stejně tak si připouští velký vliv cestování, ale také lidí, které běžně v zahraničí potkává na ulicích. Ráda pracuje s bavlnou, hedvábím i vlnou, ale stejně tak zkouší i syntetické materiály, jako je imitace šifonu nebo hedvábí.

Tvorbu této talentované maďarské návrhářky si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách http://nanushka.hu/pages/collection/, které zároveň slouží i jako internetový obchod s jejími modely.

 

Foto: nanushka.hu