Exotická a tisíce kilometrů vzdálená Malajsie je evidentně místem, kde vyrůstají talentovaní lidé. Svět obuvi s malajskou krví v těle ovládá nejen Jimmy Choo, ale také Rupert Sanderson, který studoval obuvnictví na prestižní londýnské Cordwainers College.

Po úspěšném ukončení studia se přestěhoval do Itálie, kde sbíral první a velice cenné zkušenosti – pracoval se zakladateli značek Sergio Rossi a později také u Bruno Magli. O několik let později využil nasbírané vědomosti a založil vlastní společnost, v roce 2001 tak spatřily světlo světa první páry obuvi.

Jeho úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2008 získal při příležitosti British Fashion Awards cenu pro nejlepšího návrháře doplňků roku, stejný titul si odnesl o rok později během Elle Style Awards. Rok 2009 také znamenal první spolupráci s mocným Karlem Lagerfeldem, Rupert dodal obuv pro jeho modelky během přehlídky podzim/zima. V roce 2010 si také vyzkoušel navrhování obuvi pro operu Aida v Královské opeře.

Návrhář, jehož hlavním mottem zůstává „méně je více“, pracuje pouze s nejkvalitnější kůží a tkaninami. Ve svých návrzích se zaměřuje především na perfektní linii, balanc a symetrii. Vždy pracuje na správných tvarech, které musí lichotit a prodlužovat každou nožku. V minulém roce svoji kolekci vůbec poprvé obohatil také o kabelky a tenisky.

Exkluzivní výběr z kolekce lodiček obuvníka, mezi jehož věrné zákaznice patří Kate Moss, Gwyneth Paltrow, Kate Middleton či Emma Watson, bude od února k dostání v pražském SIMPLE Concept Store, který sídlí na adrese Pařížská 20.

Foto: Archiv firmy, Pinterest