Zuzana Kubíčková, Lenka Kohoutová, duo designérek Awkward nebo Karolína Juříková. Všechny tyto výrazné návrhářky mají ve svých posledních počinech společenské šaty, které aktuálně nabízí pražský obchod Kurator.

Kolekce Lenky Kohoutové, představená na podzimním Designblok Premier Fashion Weeku, je ze všech nabízených nejprostší. Přestože se sestává z výrazných barev a kuchyňských motivů, není tak zářivě efektní jako třeba šaty od dua Awkward. Lucie Jelínková a Monika Nováková totiž ve své zároveň školní diplomové práci, řadě Rococo, čerpaly z dress code Marie Antoinetty, a tak si jistě dokážete představit tu záplavu volánů.

Karolína Juříková, další diplomantka UMPRUM a vítězka předposledního ročníku Simply for SIMPLE, do své práce ze stáže ve Vídni sice zlaté nitě netkala, efekt jejích modelů totiž jistí hedvábí a kombinace barevných skvrn ústící v prostě kostky. Zuzana Kubíčková, která kolekci S/S 2014 představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, si úspěch zaručila křehkostí vyšívaných motivů a průhledností krajek.

Součástí nové instalace v butiku nominovaném na cenu Czech Grand Design jsou i exkluzivní róby Zuzany Veselé nebo jemné spodní prádlo Terezy Vu.

Foto: archiv značek