Zuzana Kubíčková

Celý módní maraton odstartovala kolekce podzim/zima 2016 Zuzany Kubíčkové, která již tradičně představila řadu modelů svěžích, pastelových barev v kombinaci s odstíny podzimu. Základním materiálem se stal tradiční skotský mohér, který může působit na první pohled drsně, ale v podání této návrhářky se do něj budete chtít v zimních měsících zachumlat. Ten je kombinován s hedvábím, hedvábnou organzou a mušelínem. Kolekce obsahuje krátké svetříky, svetrové šaty, vlněné kalhoty a kabáty s hedvábnými podšívkami, zimní sukně a volánkové topy, které zůstávají stále trendy. Podtrhují ženskost, která v ulicích dramaticky ubývá. V kolekci můžeme vidět inspiraci 60. a 70. lety v podobě oněch zmíněných volánů, různých aplikací a lemování kontrastními tóny. Mým okamžitým favoritem se stal šedý mohérový svetr s růžovou aplikací ve tvaru srdce a šedá puzdrová sukně poseta oranžovými pusinkami.

“Po barevně neutrálnější letní kolekci jsem zatoužila po výrazných barvách. Vždycky jsem si přála pracovat s mohérem, inspirovala mě k tomu má vlastní touha po požitku z jeho nošení, je to nejteplejší vlna, kterou znám. Je nadýchaný, lehký, moc příjemný na dotek. Kolekci jsem sestavila tak, aby si zákaznice mohla sama rozhodnout, jestli si přeje něco odvážného, nebo jednoduchého. Proto se v ní dají najít jak svetříky na horskou chatu, tak večerní jednoduché rolákové šaty,” popisuje svou kolekci sama návrhářka.

doclanku

TIQE by Petra Balvínová

Druhá v pořadí vyslala na molo podzimní a zimní kolekci Petra Balvínová. Na ni se vždy těšíme, protože patří mezi stálice a do jejích modelů se snadno zamilujete na první pohled, protože je můžete obratem obléci a vyrazit do ulic, do kanceláře či na setkání s přáteli. Kolekce pro příští sezonu tradičně podtrhuje ženskost a punčochy s mašličkou či puntíky na látce vám vrátí mladiství dívčí look. Šedé šaty s výraznými průstřihy a tělovou podšívkou vás svou originalitou nadchnou. V barevné paletě hraje velký prim ostře růžová, kterou se bojíme nosit, ale rozhodně bychom to měly změnit a více ji zařadit do svých šatníků. Kolekce je celkově barevně netradiční pro období brzkých večerů a ranních mlh, ale právě to ji přidává na kráse. Mým favoritem se stal rudý kabát a zmíněné šedé šaty.

doclanku

Foto: MBPFW