Nastal čas začít podporovat talentované české designéry, mezi které patří Petra Balvínová a Zuzana Kubíčková. První zmíněná nám nabízí řadu kousků i mimo své oficiální kolekce. Petra nezahálí a se striktní pravidelností nám na svém facebookovém účtu nabízí modely, které sama obléká. V těchto dnech nám designérka představuje klasiku tohoto ročního období – pončo.

TIQE pončo_IMG_1275

Pončo je jedním z hlavních módních trendů pro letošní podzim a zimu. Ikonický kousek westernového střihu by měl být tento rok nedílnou součástí šatníku moderní ženy. Svým střihem lichotí každé postavě a díky skvělé kombinovatelnosti doplní elegantní model na vysokých podpatcích i ležérní look se sportovní obuví. Bez ohledu na konfekční velikost pončo nabízí mnoho variant a způsobů nošení pro různé příležitosti. Do kolekce podzim-zima 2015/16 zakomponovala pončo také česká návrhářka Petra Balvínová a vytvořila oboustranné originálně variabilní pončo se širokým límcem vyrobené z kvalitního kašmíru, podšité nepromokavým materiálem pro nošení v nepříznivém deštivém počasí. Pončo lže nosit ve volném stylu či svázaný tenkým páskem, který vytvoří štíhlou siluetu. Tento kousek nabízí maximální pohodlí, podtrhuje ženskost a dodává svojí nositelce eleganci a sofistikovaný vzhled. Showroom a butik TIQE najdete na adrese Benediktská 9, Praha 1.
TIQE pončo_IMG_1300
Designérka Zuzana Kubíčková nám radí, “do sychravého počasí jen v elegantním stylu”. Zuzka ve své podzimní kolekci vnáší barvy podzimního lesa do džungle velkoměsta. Rafinované modely staví na jemnosti a dráždivosti zároveň. Grafické motivy, přírodní materiály a pečlivě zpracované detaily, to vše zahrnuje elegantní kolekce, která nese všechny znaky Zuzanina přístupu k tvorbě. Součástí této kolekce jsou i kabáty, které mají eleganci, styl a především jim chybí nudnost, která pro kabáty je častá. V kabátech od této návrhářky nezapadnete v davu a nezískáte přezdívku šedá myška podzimu.
15 800,- Kabát tkanina_kůže

Návrhářka Zuzana Kubíčková se inspirovala v barevné paletě podzimního lesa, kterou tvoří odstíny rostlin, medových pláství a odlesků babího léta. Nenápadná barevnost hořčicové, tmavé a světle modré, rezavé a bordó je osvěžena kontrastní korálkovou výšivkou v ostře oranžové nebo bledě modré. Přirozeně tak využila přírodní materiály jako je vlna, bavlna, kůže a hedvábí. Dominantní kůže podtrhující ženskost střídají hedvábné akcenty, které odhalují dívčí polohu kolekce a společně tak prozrazují Zuzanin rukopis, kabáty nevyjímaje. Showroom a ateliér Zuzany Kubíčkové najdete v Mánesově ulici 84, Praha 2.

10 200,- Sako_vlna kůže

17 000,- Kabát vlna_kůže_tkanina

Foto: Archiv návrhářek