Křehká, to je název vůbec první svatební kolekce české návrhářky Petry Balvínové nesoucí se ve znamení lehkosti a uvolněnosti. Kvalitní střihy a vzdušné materiály umožňují ženě cítit se výjimečně, vysoce žensky a zároveň pohodlně. V kolekci převládají hedvábné modely vycházející z klasické košile, které doplňují jednoduché krajkové šaty a propracované plastické 3D aplikace. Hra se světlem pomocí řasení průhledných materiálů dodává modelům rafinovanost při chůzi a pohybu, dlouhé vrstvené pavučinové sukně pak křehkou éteričnost.

aaa

 

„Svatba je rituál, při kterém před svými blízkými prokážete tomu druhému svoje oddání. Právě tyto myšlenky mne vedly k tomu, že jsem se na svatební šaty nahlédla pod jiným úhlem. Chtěla jsem tak vytvořit oblečení, které je přesně tak upřímné jako slib, který člověk dává. Vystihnout ženu v její podstatě – jemnou, křehkou, smyslnou a upřímnou”, dodává ke vzniku kolekce návrhářka.

ddd

Kolekce je inspirována hlubokou myšlenkou, která se stala podstatou modelů. Ať je žena jakkoli silná, čeká na muže silnějšího než je ona sama …Ne proto, aby omezoval její svobodu, ale aby jí dal možnost být slabá.

qq

Která z žen by se takto nechtěla v nejdůležitější den svého života cítit?

Foto: Marek Musil