Gaudího město

Barcelona, to je zkrátka město Antoniho Gaudího, katalánského architekta a hlavního představitele modernistického hnutí v Katalánsku. Jsou to především jeho stavby, které do metropole lákají desetitisíce turistů ročně, a jež dávají městu jedinečného ducha.

Co musíte vidět?

Nenechte si ujít Gaudího malebné a do posledního detailu propracované stavby včetně interiérů. A navštivte jich co nejvíce. Udělejte si čas aspoň na jednu z jeho nejslavnějších civilních staveb – La Pedrera nebo Casa Batlló v centru města a rozhodně nevynechejte pohled na katedrálu Sagrada Família. Náš tip: Udělejte si rezervaci online již před odjezdem.

Montjuic

Fanoušky moderní architektury by neměla minout ani návštěva hory Montjuic, která je součástí Barcelony. V roce 1992 tam proběhly letní olympijské hry. Prohlédněte si olympijský stadion, městský bazén nebo Palau Jordi. Návštěvu olympijského komplexu můžete spojit s procházkou po samotné hoře Montjuic a užít si jedinečný výhled na město.

Barrio Gótico

Čtvrť Barrio Gótico patří mezi jednu z nejstarších oblastí ve městě a tvoří část historického centra. Typické jsou pro ni úzké uličky a průchody, které jsou dnes plné obchůdků, restaurací a jsou ideální na to se v nich jednoduše  toulat.

Zahradní město

Nakonec vás jistě učaruje Guell, přírodní park projektovaný Gaudím s jedinečnými grottami a vyhlídkami. Projděte si ho celý a využijte krásného výhledu na Barcelonu při západu slunce. Náš tip: I sem si udělejte online rezervaci dopředu.