Absolvovali jste uměleckou školu nebo ji teprve dokončujete avšak váš byt či pokoj není nafukovací a kreativita doslova vyskakuje z každého koutu místnosti, jelikož vaše výtvory již nemáte kam dávat? Je nejvyšší čas pořídit si vlastní ateliér. Než se nadechnete, že si něco takového nemůžete dovolit, zastavte se. Galerie Art Salon S přináší elegantní řešení vašeho trápení.

IMG_4238

 

Projekt na míru šitý začínajícím umělcům

Projekt s názvem Art Salon Support přináší mladým umělcům možnost pronajmout si ateliér na jeden rok zcela zdarma. Musíte být studentem či absolventem umělecké školy a musí vám být maximálně 35 let. Pokud odpovídáte těmto požadavkům, neváhejte a do konce července vyplňte přihlášku, možná právě vás odborná porota vybere jako vítěze.

Hlavní myšlenkou projektu je podpořit začínající umělce, kteří si budují svou uměleckou pozici na české i zahraniční scéně. Pražská správa nemovitostí a galerie Art Salon S poskytnou po dobu jednoho roku prostor pro ateliér v pražské budově Microna. Samozřejmě po celou dobu zcela zdarma.

Umělec tak dostane příležitost ukázat, jaký talent v něm dříme, bude se moct rozvíjet a plně soustředit na svou práci, aniž by ho zatěžovala finanční stránka nákladů za poplatky v ateliéru. Následně tento umělec může s galerií Art Salon S dále spolupracovat na základě prodloužení smlouvy o užívání ateliéru, pomocí výstav v prostorách galerie či v zastupování samotného umělce.

Výběrové řízení a porota

Rezidenti budou vybíráni v dvoukolovém příjímacím řízení. V první fázi je hodnoceno zaslané portfolio, ze které vzejde short list umělců. V druhé fázi následuje ústní pohovor s vybranými žadateli, který je veden porotou ve složení – Silvia Tesárová (ředitelka galerie Art Salon S), Nathan Marhold (Galerie Art Salon S, produkce výstav), Jiří Machalický (kurátor projektu Art Salon Support), Viktor Čech (umělec) a zástupce společnosti Pražská správa nemovitostí (hlavní partner projektu).

 

Jak se přihlásit

Přihlásit do projektu se mohou studenti a absolventi vysokých škol s uměleckým zaměřením ve věku do 35 let. Přihlášky je možné zasílat do 31. 7. 2014 na email  [email protected]. Obsahem přihlášky musí být, vyplněný formulář, který je dostupný na webu galerie (http://www.artsalons.cz/projekty/artsalonsupport/), umělecké portfolio s fotografiemi, CV a motivační dopis (5 -15 vět na téma: Proč byste měli získat ateliér právě vy?).

atelier2

 

Popis ateliérů

Umělcům budou zdarma poskytnuty ateliéry v budově  Microna (Československého exilu 1888/4, Praha 4, 143 00). K dispozici jsou prostory v rozměrech od 12 m2 do cca 60 m2. Ateliéry se nacházejí v 5. patře budovy, umělcům jsou přístupné samostatným vchodem, k dispozici mají osobní i nákladní výtah. V tomto patře je umístěno WC (spolu s technickou místností – přístup k vodě, výlevka apod.) a kuchyňka. V 11. patře budovy je pak samotný výstavní prostor galerie Art Salon S.

Časový harmonogram projektu

12. 6. – 31. 7. – open call

1. – 14. 8. –  výběrové řízení

15. 8. – vyhlášení výsledků výběrového řízení

16. – 30. 8. – stěhování umělců do ateliérů

Více informací o projektu se dozvíte na http://www.artsalons.cz/projekty/artsalonsupport/.

Foto: Archiv, Pinterest.com