Za hranice konvence

Avantgarda je odvážný styl, který se vylučuje s tradičním a rutinním myšlením. Vyznavači tohoto stylu se nebojí jít vpřed, vzdorovat zaběhnutým konvencím a své bydlení budují s pořádnou dávkou originality a jedinečnosti.

Výrazné barvy

V avantgardním interiéru najdete čisté a výrazné barvy, jako je bílá, černá, červená, oranžová, žlutá nebo zelená. Výjimkou nejsou jejich kontrastní kombinace, které dají celému prostoru výraz a dynamiku.

Geometrie

Experimentu a originalitě se meze nekladou a týká se to i vybavení a nábytku. Avantgardnímu stylu dominují především geometrické tvary s jasnými obrysy a bez zbytečných detailů.

Zdánlivě neladící materiály

Sklo, laminát, beton, dřevo, nerez, cihly – to jsou materiály, se kterými se v avantgardním interiéru můžete setkat. A to v kombinacích, jež se vám na první pohled nebudou vůbec zdát. Nicméně avantgarda je důkazem toho, že propojit třeba plast se dřevem má svůj smysl a krásu.

Žádná zdobnost

Tento styl budí pozornost, avšak nejen díky dekoracím. V avantgardě není místo pro zdobnost a nějaké přikrášlování. Pokud už si pořídíte určité doplňky, volte je co nejjednodušší a bez zbytečných okras.