Výrazné původní prvky

To, co se jiné interiérový styly snaží „kosmeticky“ zamaskovat, industriál naopak zvýrazní. Takže hlavní roli v tomto designu hrají hrubé cihlové zdi, otevřené stropy s viditelnými trubkami, trámy a nosníky, velká ocelová okna, betonové podlahy a podobné prvky, které interiéru dodávají na syrovosti.

Otevřený prostor

U industriálního bydlení jde v mnoha případech o lofty, které jsou vestavěny do původních průmyslových budov. Vznikají tak velké otevřené místnosti s vysokými stropy a osobitou atmosférou. Patra a podkroví jsou často propojována jednoduchými a ocelovými schody. Opět žádná zbytečná elegance, ale přirozenost.

Funkční nábytek

Čistota a jednoduchost platí také v případě nábytku a vybavení. Jde především o funkčnost bez zbytečných estetických prvků. Stoprocentně se tento styl řídí heslem „méně je více“. Typické jsou například konferenční stolky z palet nebo kovové skříňky. Právě kontrasty mezi dřevem a lesklými povrchy jsou charakteristickým rysem industriálního stylu.

Barevný kontrast

Příjemnou atmosféru pomáhají vytvářet teplé a neutrální barvy, které tvoří základ celého prostoru. Často však stojí v kontrastu s červenými cihlovými stěnami či černým lakovaným stropem, což navíc dodává osobitou energii a dynamiku.