Glamour styl: Interiér s nádechem luxusu

/ Redakce

Glamour v češtině znamená půvab, kouzlo či přitažlivost. Je to styl, který zasáhl svět módy, beauty, ale třeba i fotografie. Také v interiérovém designu hraje svou osobitou roli, a pokud toužíte po opravdu noblesním a elegantním bydlení, nechte se inspirovat právě tady.

Klasika v moderním kabátě

Glamour styl je o luxusním vzhledu plném lesku a třpytu. Do jisté míry jde o určitou extravaganci a odvahu kombinovat historické a umělecké kousky s moderními prvky. Co se týče vybavení, určitě zde uplatníte masivní, kovový a čalouněný nábytek.

Oslnivé doplňky

Doplňky jsou vždy tím detailem, který vytváří správnou atmosféru. V glamour stylu však nemůžete vynechat hlavně blyštivý lesk, nicméně i zde si můžete pohrát s kontrastními matnými povrchy, aby jejich oslnivost ještě více vynikla.

V záři reflektorů

Křišťálové lustry, zdobené lampy a nejrůznější stylová světla vyzdvihnou krásu celého prostoru a každého detailu v něm. Proto jsou dalším důležitým bodem glamour stylu a měli byste mu věnovat výraznou pozornost.

Hebké materiály

Damašek, samet, satén či kožešiny, to jsou nejčastější materiály, které se v glamour interiérech objevují. Jsou hebké, hřejivé a příjemné na na dotek a mají být protipólem výrazných doplňků.

Výrazné barvy a vzory

Černá a bílá, zlatá a stříbrná, ale třeba i červená, fialová, tmavě modrá či zelená. Glamour styl se nebojí odvážných kombinací. Osobitosti pak dodávají vzory, které v tomto případě využívají geometrie a opulentních ornamentů.