Budova s číslem 42 patří již od roku 1927 společnosti Citroën, která zde měla střídavě pobočku, restauraci i výkladní skříň. V roce 2007 prošla velkou rekonstrukcí a díky francouzské architektce Manuelle Gautrand se přeměnila na mezinárodní místo setkávání, které od té doby navštívilo několik milionů návštěvníků.

Salon C42 má velmi specifický design, je průhledným pouzdrem z jehož čelní stěny vystřelují šípy jako projev ducha kreativity značky. Uvnitř se ukrývá automobilový strom, na němž se představují jednotlivé  výrobky, novinky a animace.  Obsah se mění v rytmu sezon, každý rok se představí několik výstav, dva prostory však zůstávají  stejné. Na vrcholu budovy je to prostor Citroën Lounge, který je určený k relaxaci, k dispozici jsou masážní křesla i terapie světlem. Nechybí ani kavárna s fantastickým výhledem na Paříž. V 1.patře se zas můžete přenést do kabiny závodního jezdce během rychlostní zkoušky a užít si trochu adrenalinu.

Salon C42 určitě není určený jen pro muže. V přízemí najdete i obchod a můžete se začíst do jedné z mnoha knížek o historii této značky a pokochat se pohledem na stylové modely, legendární Citroën 2CV6-lidově zvaný „Kachna“ známou z mnoha filmů i velmi designový a milovaný model Citroën DS-„Fantomasův vůz“.