Zde najdete lifestylové střípky, které jsme pro vás připravili.

Estetická evoluce

Patek Philippe, tradiční ženevská manufaktura patřící do takzvané svaté trojice švýcarského hodinářství, nezapomíná na ženy. Důkazem jsou troje hodinky s fascinujícími detaily, komplikacemi, jako jsou měsíční fáze nebo ukazatel světového času, dokonalými strojky i dechberoucími číselníky. Nejde o pouhou reedici starých modelů, ale o estetickou evoluci. Například slavný ukazatel světového času Patek Philippe World Time manufaktura vyvinula už ve 30. letech minulého století. Umožňuje číst čas zároveň ve všech 24 časových zónách.

hodinky

Foto: Patek Philippe

Radost ve tváři

Pleť, která si zachovává pružnost a svěžest. To je výsledek hyaluronového séra od Green idea. Kombinuje v sobě kyselinu hyaluronovou a syntetický hadí jed. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová dokáže pronikat do nejhlubších vrstev pleti, vyplňovat vrásky a stimulovat v hlubších vrstvách pokožky tvorbu tělu vlastní kyseliny hyaluronové. Vysokomolekulární varianta působí na povrchu pokožky a napomáhá jejímu vyhlazení. Upravený syntetický hadí jed neboli syn-ake redukuje svalové kontrakce, uvolňuje svalové napětí a vykazuje analgetické účinky. Tím eliminuje vrásky a nahrazuje tradiční botoxové procedury.

Pocta vizionáři

Moser přichystala limitovanou edici vázy Blues nestora českého sklářského designu, pedagoga a výtvarníka Reného Roubíčka. Loni, v roce stého výročí jeho narození, byla zahájena výroba těchto váz v barevné kombinaci eldoru s oceanitem. Celá limitovaná série vázy, kterou umělec navrhl původně v roce 2013, má padesát kusů. „René Roubíček je ve světě skla symbolem vizionářství a nadčasovosti, stejně jako rozmanitosti tvarů a barev. Reedicí jeho výjimečné vázy Blues chceme připomenout tyto atributy jeho tvorby,“ říká Jan Plecháč, umělecký ředitel sklárny Moser.

váza

Foto: Moser

Autor: Petra Vorelová