Potištěná bavlna

Samet, tvíd či hedvábí mohou v jarním interiéru působit trošku těžce. Vyměňte proto všechny polštáře, závěsy a jiné tkaniny za svěžejší materiály, jako je bavlna či len. Povoleny jsou pestré vzory a potisky, ať to má šmrnc.

Čerstvé květiny

Řekne-li se jaro, každý si asi představí první jarní paprsky, svěží a čerstvý vzduch a samozřejmě také květiny. Přineste si kus zahrady či louky i do vašeho domova. Uvidíte, jak ho projasní a provoní. Pro ještě větší efekt můžete použít hravé a originální vázy.

Pastelový svět

Co takhle na jaře vymalovat? Stačí jen jedna stěna nebo strop. Trendem jsou pastelové barvy, které mezi sebou můžete různě kombinovat. Kdy jindy popustit uzdu své fantazii než právě na jaře? A když už budete v té proměně, rovnou trochu přestavte, ať máte změnu.

Drobné dekorace

Pokud nechcete do jarní proměny investovat příliš peněz ani času, nakupte si pár drobných dekorací. I nová barevná vázička, lampička, stojánek, prostírání či jiná dekorace udělá radost a dokáže interiér osvěžit.

Kobereček

Koberec je další z řady drobných změn, které ale ve výsledku přinesou interiéru nový styl. Existuje spousta druhů, vzorů i materiálů, odvážlivci se mohou pustit i do nějakého se třpytivým nádechem. Jde o dynamický prvek, se kterým se můžete skutečně vyhrát a kombinovat ho s dalšími barvami, tapetami a výzdobou celého pokoje.