Letošní vánoce se nesou v přírodním duchu. Adventní věnce jsou hlavně zelené, bez zbytečných ozdob a kýčů. Vše bude v neutrálních barvách, bílé, béžové a šedé. Ani při balení dárků nemusíte sahat po strakatém barevném papíru a velkých saténových stuhách, v jednoduchosti je přeci krása.

Letos tedy použijte přírodní materiály, jednoduchý papír, jutu, větvičky, šípky, jmelí a perníčky.

1) Hvězda

Pokud chcete oslnit svými balícími schopnostmi, vyzkoušejte tento způsob. Stačí sešít dva kusy papíru ve tvaru hvězdy, srdce, stromku, co si jen budete přát. Dovnitř dejte buď hedvábný papír, nebo konfety. Vaše dárky si určitě každý zapamatuje na dlouhou dobu.

darky1

2) Přírodní jednoduchost

Pro všechny milovníky přírody je vhodné dárky zabalit do přírodního papíru, ozdobte lístky bylinek nebo větvičkou ze stromku. Ovázat dárky můžete bílou bavlnkou nebo přírodním provázkem.

darky2

3) Luxusní 

Luxusně vypadá černá bavlněná stuha, která krásně kontrastuje s hnědým papírem. Na cedulku můžete napsat milé věnování, básničku, nebo osobní vzpomínku či vzkaz.

darky3

4) Kontrast

Černobílá kombinace není smutná ani náhodou. Je jednoduchá a minimalistická. Doplňte o jutu nebo lýko a větvičky.

darky5

5) Hvězdný

Dárek dokonale a pečlivě zabalte a celý ho potom ovažte provázkem s hvězdičkami, korálky, nebo čímkoli jiným. Přidejte malou známku se jménem.

darky6

6) Cukroví

Proč nedat cukroví rovnou na dárek? Upečte několik perníčků s dírkami a provlékněte jimi stuhu. Nejenže bude dárek originální, bude i krásně vonět.

darky7

A jak na zdobení vánočního stromečku se podívejte TADY.

Foto: Pinterest