Dokonale zařízený byt rozhodně není jen otázkou peněz. Naopak. Stejně jako všude jinde můžete kouzlit i z naprostého minima. Stačí chuť, energie a alespoň trochu kreativity. Uvidíte, že to půjde raz dva.

Inspirujte se

Pokud vás při pohledu na vaše bydlení nic nenapadá, projděte designové časopisy, blogy, obchody, galerie a nechte se inspirovat. Sestavte si vlastní moodboard s fotkami a zakomponujte do něj barvy, materiály ale i konkrétní doplňky. Stejně tak je dobré si vytvořit složku, do které si budete ukládat inpirační fotky interiérů, které se vám líbí. Díky tomu se budete snadněji rozhodovat, co se vám líbí a naopak. Stejně tak jakým stylem se ubírat.

Vsaďte na svůj vlastní styl

Osobitý styl je jednou z nejdůležitěších věcí. Jen díky němu dokážete vykouzlit vlastní a přitom autentické prostředí. Líbí se vám nejnovější designové trendy, ale zároveň milujete klasiku a také vintage kousky? Zkombinujte je! Zapomeňte na veškerá pravidla a tvořte podle obrazu svého. Zkoušejte, tvořte a hrajte si. Dokonalý výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Hledejte

Také se vám často stává, že máte v hlavě konrétní kousek nábytku, doplňku, nebo barvy a stále ho nenacházíte? Pak rozhodně vytrvejte, není kam spěchat. Prohledejte ne jeden, ale rovnou několik obchodů. Nezapomeňte také na různá tržište nebo půdu vaší chalupy. Na skrytých místech se často nacházejí velké zázraky.

 

Přetvářejte

Toužíte po sedačce v nové barvě, ale momentálně na ni nemáte dostatečný budget, nebo zkrátka tu pravou nemůžete najít? Kupte si látku a nechte si na ni ušít potah. Bude vás to stát zlomek ceny a navíc budete mít daleko větší radost, protože jste si s designem pohovky dali práci. Stejně tak můžete koupit barvu a oživit staré oprýskané židle nebo sladit květináče se zbytkem interiéru.

Nezapomínejte na doplňky

Doplňky jsou nezbytnou součástí každého bydlení. Skvěle vytváří útulnou atmosféru a zároveň stylový interiér. Svíčky stojí pár korun a dokážou naprosté zázraky. Stejně tak květiny, které dodají život a tu správnou energii. Nezapomeňte také na obrazy a fotky. Místo “prefabrikovaných obrazů” z řetězců se zkuste poohlédnout po něčem osobitějším. V lokálních galeriích často objevíte skvělá díla začínajících umělců. Pokud sršíte kreativitou, můžete to vzít klidně do svých rukou.