Do Kafkova domu jsem se těšila. Čtyři patra, mini i větší místnosti z nichž každá jinak vyzdobená. Mimo samotných prezentací mě baví vždy i sledovat, jak si s daným prostorem designéři poradí, co speciálního vymyslí, jako barvou pomalují stěny nebo natřou podlahu. I to totiž hraje v celkovém dojmu svou roli.

Je jedno jestli budete u své návštěvy stoupat nebo klesat, určitě stojí za to nahlédnout do všech expozicí. V nejvyšším patře máte možnost si představit novou kolekci Novesty, na které spolupracovala designérka Lada Vyvialová. O živý hudební set v kavárně Ambiente se starají DJ’s Radia 1 a za zmínku určitě stojí i nová a velmi ženská kolekce šperků Janji Prokič-Le Grand Jeu, která je ve 3.patře. Letos mě asi nejvíc utkvěla zřejmě nejodvážnější prezentace šperkařského dua Zorya, která je pod střechou v nejvyšším patře a ke které vám budou výhodou holinky. Své šperky totiž vystavují na stojanech, které stojí ve zhruba  20 centimetrové vodní podlaze.

V rámci nové kolekce značky Chatty máte možnost vyzkoušet novou aplikaci, ve které si sami vybíráte outfity a kombinujete jejich varianty. Já nejvíce času strávila kocháním se v růžovém budoáru se starou válečkovou malbou, odkud jsem si odnesla skvělou knížku Slečny, projekt Barbory Baronové a fotografky Dity Pepe.

O víkendu začíná v Kafkově domě prodejní pop-up shop, na který vás pozveme zítra a ze kterého vám přineseme milou ochutnávku.

Foto: Kamila Písaříková