Spižírna 1902

Na vrchu dlouhé vinohradské Korunní ulice sídlí podnik, pro který jako by vzniklo slovo „instagrammable“. Signature prvkem Spižírny jsou tapety s akvarelovým motivem listů vytvořeným na míru od lotyšské ilustrátorky Ievy Ozoly. Koncept interiéru vzešel z rukou architekta Kamila Štajgla a designérky Anny Štěpánkové, celkové poetické vyznění interiéru díky tapetám a původní dlažbě je tedy sofistikovaně vyváženo industriálními detaily, jako jsou židle nebo zachované tovární okno. Číslo v názvu pak odkazuje na letopočet, kdy byl dům postaven. Z bohatého menu si zde vyberete, ať už máte chuť na něco lehčího ve formě večerních jednohubek nebo si chcete dát full size snídani či oběd.

La Bohéme Café

Místo, které bylo oceněno v rámci Czech Bar Awards hlavní cenou v kategorii design. Od brandu La Bohéme, který je ve světě výběrové kávy pojmem, se vlastně nedá čekat nic průměrného. Kousek nad náměstím Míru v Sázavské ulici se můžete rozmazlit nejrůznějšími kávovými drinky z jejich vlastní čerstvě pražené kávy, kterou mimochodem praží v prvním poschodí kavárny, kde byste našli i jejich evropskou centrálu. Showroom a café v jednom upoutá už při pohledu z ulice svou excentrickou neskromnou prosklenou výlohou, za níž lákají k usazení výrazně různobarevná pohodlná křesla spolu se stylizovanou knihovnou, živými květinami nebo houslemi zavěšenými ze stropu. Prostor nabízí i intimnější zákoutí v zadní části u dřevěného baru s výhledem do zeleného vnitrobloku vinohradských činžovních domů.

SmetanaQ

Přímo z tramvajové zastávky na Hollaru můžete využít otevřenou náruč domu s číslem popisným 4. Ten v sobě spojuje nejen café, ale také galerii v prvním poschodí nebo dokonce obchod Deelive zaměřený zejména na současný český design. Inspirací architektu Jiřímu Řezákovi ze studia Qarta pro multifunkční využití domu z konce 19. století byl Berlín nebo Florencie. K dokonalému výhledu na vltavské nábřeží a Pražský hrad skrze výlohy vám budou svítit například Shibari, svítidla z dílny české BOMMY, nebo Soap Oty Svobody. Obnažená kresba cihel zdůrazňuje historii domu, kterou vyvažuje současný design židlí Ton nebo bar a stoly z dubového masivu vyrobené na zakázku. Místní cukrářka peče denně čerstvé zákusky, k nimž si vychutnáte kávu pražírny Doubleshot. Zaskočit sem ale můžete také na rychlý oběd nebo skleničku vína později večer.