Letopočet hodinek módního domu Chanel se počítá od roku 1987, kdy spatřil světlo světa první z modelů – Première. Za jeho vzhledem stojí výtvarný ředitel Jacques Halleu, jenž hledal inspiraci u notoricky známé prošívané kabelky Chanel 2.55, slavné vůně označené číslem 5 a v leteckém pohledu na náměstí Place Vendôme, kde se nachází butik zaměřený na šperky.

Dle Chanelu ale bylo zřejmě třeba dopřát nejstarším hodinkám proměnu, a tak do světa vypouští reedici. Druhé „První“ hodinky se velmi podobají originálu, jejich rozměr se ale zvětšil o dva milimetry a úprava řemínku se dá bez problémů provést bez návštěvy obchodu.

Première se stejně jako všechny ostatní hodinky vyrábí ve Švýcarsku, konkrétně v La Chaux-de-Fonds. Společně s dalšími modely pak tvoří velmi početnou rodinu. Ke stálicím patří kromě oněch prvních i J12, unisexový model, který vznikl na počátku nového milénia, pyšnící se výrobou ze speciální „high-tech“ keramiky, kterou lze poškrábat pouze diamantem.

Vysokou exkluzivitu potom poskytují speciální kusy s výjimečnými prvky. Tak například model z loňského roku J12 Calibre 3125 obsahuje strojek Haute Horlogerie vyvinutý mezi zasvěcenými respektovanou společností Audemars Piguet, jejíž název spojuje jména dvou významných hodinářů 20. století. Typu J12 využívá i edice Haute Joaillerie, která využívá vykládání drahými kameny. Staré postupy tohoto zdobení zaberou při tvorbě jedněch hodinek až 350 hodin.

J12 je v každé formě stálicí ve snech i ve sbírkách. Première vždy vítězil u žen, které nad pánskou robustností preferují jemnost. Nový design a s ním spojená kampaň ale nejspíš podpoří chtíč i mezi příznivkyněmi kulaté legendy.

Prodej nové edice hodinek Première započne v dubnu, ceny jsou stanoveny od čtyř do třiceti tisíc dolarů.