Při pohledu na byt známé modelky a herečky je hned jasné, že umění miluje. Má ho dokonce v genech. Její otec, středoškolský profesor výtvarné výchovy, sám několik obrazů namaloval.

Jestli tuhle krásku sledujete na Instagramu tak určitě víte, že miluje keramiku. Sama ji dokonce i vyrábí a jde jí to skvěle. Spoustu kousků má vystavených doma a my máme chuť zase oprášit hrnčířský kruh a vyrobit si vázu, nebo dvě.

Emilyin prostorný loft je vymalovaný čistě bílou barvou a zdím dominují výrazná umělecká díla, která Emily ráda a často mění. Byt je plný vintage kousků nábytku, které k sobě nepasují, díky minimalistickému a otevřenému prostoru ale působí soudržně a byt není ani trochu přeplácaný. Velký prostor bez zdí na jednotlivé zóny opticky rozdělují ledabyle položené koberce.

Pokud, stejně jako ona, milujete knihy a časopisy všeho druhu, pak se nechte inspirovat tím, jak se Emily vypořádala s nadbytkem knih. Žádnou vysokou knihovnu u ní totiž nenajdete. Všechny zdi jsou volné, visí na nich pouze obrazy. Knihy ukládá do nízké police podél zdí, která interiér ani trochu opticky nezatěžuje. Knihy i časopisy jsou po ruce a jsou dekoracemi samy o sobě.

Jestli bysme od Emily a jejího bytu měli něco okoukat, pak je to právě lehkost, s jakou dokáže kombinovat umělecká díla a sběratelské kousky všeho druhu, aniž by prostor působil roztříštěně a neuklizeně. To je to totiž často problém, na který v podobných prostorech narážíme. Příliš mnoho věcí se velice snadno promění v nezvladatelný a nekontrolovatelný chaos, který vás postupně začně obtěžovat.

Trikem je předměty často posouvat a měnit je. Nenechte nic příliš dlouho ležet na jednom místě. Abyste prostoru dodali novou energii, dekorativní předměty a nábytek jednou za čas přestěhujte. Budete se pak cítit mnohem lépe a váš byt bude působit uspořádaně.

A my se musíme ptát. Je něco, co tahle holka neumí? Podívejte se na její dokonalý byt sami.