Monique Lhuillier, známá především pro své ojedinělé večerní róby a svatební šaty, se do slunné Kalifornie přestěhovala v roce 1988 za účelem studia na Fashion Institute of Design & Merchandising (FIDM). Zdejší životní styl, počasí a přírodu si ovšem natolik zamilovala, že odtud již nikdy neodešla. A tak dnes spolu se svým manželem Tomem Bugbee a jejich dvěma dětmi obývá honosný dům v Holmby Hills v LA, který prošel dvouletou rekonstrukcí, aby vypadal přesně podle jejich představ.

Když spatříte dům zvenčí, bude na vás nejspíš působit jako další mnohamilionové sídlo, s mnoha pokoji, velkými okny a bez duše. Jakmile ovšem vkročíte dovnitř, uvědomíte si, že interiér je naprostým odrazem návrhářčiny filozofie.

Příjemný a vřelý pocit, je vytvořen především díky odstínům šedé a béžové barvy, které se kloubí s několika výraznějšími prvky. Ať už se jedná o vystavené šaty na ramínkách připomínající důležitou událost, vlastnoručně navržená obuv z první a zatím poslední kolekce nebo sbírku Birkin kabelek vystavenou na polici u zrcadla. Vše působí velice přátelsky, luxusně a symbioticky.

K akcentům monochromatické palety jsou přidány i umělecké výtvory, které jsou rozestaveny po celém domě. Nechybí živé květiny, zvířecí vzory na polštářích, ani dřevěné kousky nábytku. Přírodní barvy a prvky často doplňují mohutné závěsy, skleněné i kovové vázy a lustry, nechybí francouzská okna a velký počet zrcadel, která dokázala dům ještě mnohem více prosvětlit.

Návrhářka tvrdila, že při budování tohoto domu si nejvíce přála, aby se zde hosté cítili pohodlně a vždy vítáni, stejně tak, aby dům odrážel její osobní styl. To vše se myslím naprosto povedlo.

Foto: Pinterest.com