Populární konfekce H&M spustila v Praze prodej bytových doplňků H&M HOME, od 19. září je najdete Na Příkopech v Myslbeku. My jsme se byli na malou ukázku podívat v showroomu, novinku totiž doprovází zajímavá spolupráce.

H&M vystaví svůj podzimní Home na festivalu Designblok, který začíná už 7. října. Instalaci v rámci studia Nákladové nádraží Žižkov mají na starosti sochař Matěj Hájek a fotografka Bet Orten. Umístí ji do vagónu.

“Domov a motiv návratu. návratu k autenticitě a původnosti. Bez rizik a vůní růží,” naznačuje výsledek Matěj Hádek. “Intimní prostředí našich domovů může se stát tak snadno otvíračem zámků, od kterých jsme již nechtěli najít klíče, neb stín svůj poznáme, když nové komnaty odemkneme,” doplňuje ho Bet Orten.

Co jsme tak zatím mohli vidět, H&M HOME upoutá svoji obvyklou kategorii přívrženců úsměvným motivem kočky s diadémem a límečkem, krásným vzorem květin (trochu připomíná ten z Disquiet Collection od Chatty), nebo měkkým chlupem. Co se týče typu produktů, nabízí vše od drobných dekoračních předmětů, přes nádobí až po interiérové textilie, a  to samozřejmě za H&Mkovskou cenu.

Součástí spolupráce je i limitovaná série triček potištěných starými designblokovými vizuály.

P.S. H&M se na českém festivalu designu potká s jiným oblíbencem ze Švédska. Svůj vzorový koutek si tam sestaví i IKEA.

Foto: Jan Červenka