Člověk a dřevo

Používání dřeva pro vyrábění nábytku je staré jako lidstvo samo. Své o tom ví již starověcí Egypťané, Řekové nebo Římané. Dřevo jako interiérový materiál si zažilo svůj boom především v 18. století a dál v Anglii a Francii.

Dřevo dnes

Dnes je dřevo jedním z hlavních přírodních materiálů využívaných pro interiér. Na rozdíl od let minulých se s ním ale více experimentuje. Kromě klasických forem dřevěného nábytku často uvidíte i netradiční designy: neopracované pařezy, dřevo s kazem nebo sukové dřevo.

Dřevo a sklo

Toužíte-li po moderním vzhledu, zkombinujte dřevo s jinými materiály. Oblíbené je třeba sklo. Pro všechny milovníky minimalistického interiéru je mix dřeva a skla ideální pro vzdušný, jednoduchý interiér s originálním puncem.

Dřevěný decor

Ze dřeva nemusí být pouze užitkový nábytek, který každý z nás zná. Využívat ho můžeme i jako dekorativní součást interiéru. Zkuste zvolit obrazy ze dřeva, dřevěné sošky nebo rámy na zrcadla. Už dávno neplatí, že by dřevo mělo v interiéru své limity.

Barevné dřevo

Dřevo může mít různé barvy, proto se vzhled bude lišit, když do interiéru zvolíte mahagon, dub nebo třeba eben. Rozdíl samozřejmě poznáte i po stránce finanční. Máte-li cit, nebo přizvete-li si interiérového designéra, tak správnou kombinací barevného dřeva docílíte unikátního interiéru.