Interiér jako životní styl

Francouzský interiér je samozřejmě designovou záležitostí, vychází však ze životnímu stylu. Jinými slovy, prostor vzniká tak, aby vyhovoval každodennímu životu a způsobu, jakým se v místnosti pohybujeme. Koncept je tedy jasně elegantní i smysluplný.

Dekor součástí prostoru

Požadavky na interiér jsou vysoké, i když působí velmi uvolněně. Zaprvé má být funkční, dále musí odrážet osobnost daného člověka a za třetí je potřeba respektovat samotný prostor. Každý byt nebo dům má svůj příběh a specifické kouzlo a Francouzi se vždy jeho charakter snaží propojit s vlastním designovou ideou.

Útulnost nade vše

Jestli něco Francouzi umí, tak je to vychutnávat si život – a to ve všech směrech. Ani domov tak samozřejmě nesmí narušovat jejich pohodu. Proto v něm nechybí velká pohodlná křesla a spousta doplňků, jako jsou polštáře, plédy, přehozy, závěsy, stojací lampy, proutěné košíky, svíčky, tapety a další předměty, jež navozují pocit klidu a příjemné atmosféry, ale zároveň dodávají na osobitosti interiéru.

Světlé barvy a přírodní materiály

Francouzský styl miluje světlé a tlumené odstíny modré, šedé, krémové, růžové nebo zelené. Umí je dokonale kombinovat od světlých po tmavší tóny, aby celek působil harmonicky a šarmantně. Dalším specifikem jsou přírodní materiály, a podobně jako v jiných stylech interiéru zde uplatníte dřevěný nábytek, ideálně s patinou.