Alexander Wang  vyrůstal sice v San Franciscu, ale již v osmnácti letech odešel kvůli studiu na Parsons do New Yorku. Již v té době, v roce 2005, založil vlastní značku. Následovala stáž u Marca Jacobse, Dereka Lama i v magazínu Teen Vogue. Jeho velikého talentu a smyslu pro vyjádření ženské smyslnosti si na konci roku všiml módní dům Balenciaga, Wang tak nahradil Nicolase Ghesquiéra a jeho neskutečný příběh pokračuje.

Návrhář s taiwanskou krví se může pochlubit luxusním apartmánem v části Tribeca, v sousedství dolního Manhattanu. Jedná se o původní továrnu na oříšky z doby 70. let, jejíž nejvyšší část byla ovšem s pomocí designéra Ryana Korbana přestavěna do podoby tolik typické pro Wangovu tvorbu. Interiér podkrovního apartmánu má základní charakteristiku naprosto shodnou s jeho první kolekcí pro dům Balenciaga – je černobílý s pozoruhodnými detaily, čistý a přesto tolik klasický. A co je jisté na první pohled – má obrovské vnitřní charisma, stejně jako jeho majitel.

Dojem luxusu dotvářejí otevřené prostory včetně masivních sloupů, bílé zdi v kombinaci s černým nábytkem i vysoké stropy. Na každém rohu potkáte otáčecí lampy, chromové stolky a barové židličky nebo fotografie z osobního života.

Atmosféru volnosti a pohodlí interiéru dodávají také praktické gauče a robustní křesla, výrazná černá sametová pohovka či stůl Karla Springera. Podlahy zdobí zvířecí rohože a podložky, rozeznat lze zebry nebo lišky, okna zase dotvářejí záclony vyrobené ze švýcarské organzy. A co všechny ty vysoké skleněné vázy? Tak přesně zde se zrcadlí návrhářův romantický duch. Nenajdete v nich totiž nic jiného než bílé lilie nebo růžové pivoňky.

Foto: Pinterest.com