Zelená v hlavní roli

Zelená pro rok 2018 vítězí. Je to barva klidu, naděje a rovnováhy myšlenek a emocí. Vedle nešlápnete ani s tyrkysovou, smaragdově zelenou či námořnickou modrou. Zkuste si hrát s jednotlivými odstíny a vytvářet v interiéru dynamický vzhled.

 

Rostliny

Zelená barva má do interiéru vnést kousek přírody, nicméně nebojte se svůj domov vybavit i několika živými kousky. Celý prostor krásně oživí, zútulní a dodají mu šmrnc. Buďte kreativní, zavěste květináče na strop, udělejte z nich originální dekorace a vyzdobte s nimi jakýkoliv volný prostor.

 

Tmavý dřevěný nábytek

Světlý „Scandi“ nábytek, který vévodil v posledních letech, už je pasé. V letošním roce se do popředí zájmu dostávají tmavší tóny dřeva, které na nábytku vytváří moderní a luxusní vzhled. Vidíte to na novou komodu do ložnice či masivní stůl do jídelny?

 

Umělecké textury

Zdobení, hrubé okraje a nejrůznější detaily hrají v tomto roce velkou roli. Vybízí to opět k experimentům a odvaze zkoušet nové věci. Hrajte si i s použitými materiály – ratanovým či proutěným letos rozhodně řekněte ano.

 

Mosazný nádech

Kovové doplňky samy o sobě nejsou novinkou. Pokud ale chcete být trendy, svou pozornost letos zaměřte na mosaz. Mosazné lampičky, zrcadla, ale i větší kusy nábytku se budou v interiéru krásně vyjímat.