Míchání kovů

Jestliže dříve platilo jeden kov a dost, dnes je tomu úplně jinak. Řada moderních interiérů je důkazem toho, že pečlivě promyšlený mix spolu dokáže skvěle fungovat. S kovy pracujte podobně jako s barvami. Experimentujte, avšak dejte pozor, aby jednotlivé kusy společně zapadly do celkového vzhledu interiéru.

Odstíny a povrch

Myslete na to, že každý kov má určitý barevný odstín. Kovy jako zlato nebo měď patří do teplejších tónů, stříbro či chrom zase působí chladně. Při výběru rovněž přemýšlejte nad jejich povrchem. Některé mají hladkou a lesklou texturu, jiné jsou zase „saténové“ s tlumenějším vzhledem.

Více nebo jeden?

Počet kovových doplňků je zcela ve vaší režii. Pokud se rozhodnete pro zcela protichůdné kovy, doporučuje se doplnit je prvkem, který vše sjednotí. Může jít například o předmět, který bude obsahovat všechny aplikované kovy. Někdy se vyplatí jít jednodušší cestou a namísto několika menších kovových detailů zvolit jeden velký dominantní prvek, který se stane ústředním bodem místnosti.

Do všech místností

Kam s kovem? V podstatě kamkoliv. Krásně vynikne v podobě kuchyňského pultu, dekorativní mozaiky na stěně v obýváku či v ložnici nebo jako koupelnová dlažba. Mimo to je k sehnání nespočet bytových doplňků, dekorací a vybavení (velmi oblíbené jsou např. lustry), které prostor oživí a v kontrastu s ostatními barvami a materiály vytvoří dramatický vzhled. Tak se kovu nebojte, pro nás je to must have interiérový kousek, který neomrzí. Inspirujte se v minimalismu a Skandinávii.