Bílá a černá

Všechen bílý nábytek vypadá čistě, ale po chvíli zevšední. Stejně jako úplně bílá kuchyně. Je sice ladná a nadčasová, ale i přesto není – jak se říká – to pravé ořechové. Tmavá kuchyňská linka nebo ostrůvek s různými texturami dotáhne místnost k dokonalosti. Mnoho lidí považuje tmavě hnědou a černou za velmi odvážné barvy a raději volí tmavší šedou, zelenou nebo dokonce modrou. Budete ale překvapeni, jak elegantně bude černá či hnědá v kombinaci s bílou ve vaší kuchyni vypadat.

Jaký zvolit dřez?

Přizpůsobit musíte taktéž kuchyňský dřez. S bílými skříněmi a tmavou pracovní deskou bude výborně kontrastovat tmavý dřez, nikoli stříbrný. Tyto potřeby zcela jistě splní granitový dřez. Jeho precizní zpracování přináší nejen jedinečný vzhled, ale také vysokou odolnost (například oproti keramickým dřezům) a v neposlední řadě také široké spektrum užitných vlastností. O něco levnější alternativou jsou dřezy kompozitní, jež jsou úplnou novinkou na trhu. Díky použité technologii SMC (Sheet Molding Compound),se svým designem prakticky neliší od granitových dřezů, jednoduše se čistí a jsou stejně odolné. Navíc se nepoškodí ani při styku s agresivními čistícími prostředky, což se o granitových dřezech říct nedá. Naprostým módním hitem jsou kamenné dřezy. Jsou jasnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít ve své kuchyni jen to nejlepší vybavení. Při své práci je využívají i ti nejlepší bytoví designéři.

Kuchyňská baterie jako elegantní doplněk

Až budete vybírat kuchyňskou baterii, laďte ji do stejně tmavých barev jako kuchyňský dřez. Velmi stylově vypadá zlatý či zlatohnědý kohoutek.

Správné osvětlení

Důležité je také správné osvětlení, i díky němu působí skandinávské kuchyně tak moderně a svěže. Nejlepší jsou samozřejmě velká okna, ale pokud je nemáte, nezoufejte! Ve Skandinávii mají (především během dlouhých zim) světla poměrně málo. Obyvatelé se s tím ovšem jednoduše vyrovnali. Používají podlahová svítidla, světla po stranách stěn a velké lustry. Je třeba zvolit jasné světlo! Další typickou věcí pro skandinávské kuchyně jsou dlaždičky ve tvaru cihel, nebo samotné obnažené cihly, které vypadají obzvláště skvěle.