Různé akce, fashion a design weeky, design markety – ty všechny se podílí na propagaci české módy a designu. Nechcete-li ale čekat na konkrétní event a vyrazit do obchodu rovnou, máme pro vás doporučení, kde českou módu najdete celoročně.

Czech Labels & Friends

Nápaditý concept store, který nabízí to nejlepší, co čeští a slovenští tvůrci obvykle ve svých hlavách a dílnách skrývají. Obchod sídlí v centru Prahy v Železné ulici. Nově otevřel také pobočku v Obchodním centru Chodov, která vás kromě jedinečných kousků, například od ODIVI či Dany Kleinert, uchvátí skvělým interiérem. Uspokojíte zde i svou touhu po etickém přístupu, protože majitelka a duše concept storu Katarína Král preferuje udržitelný design. Ve spolupráci s předními českými a slovenskými designéry a značkami také Czech Labels & Friends tvoří řadu zajímavých projektů, ať již vlastních nebo pod hlavičkou Local Icons. V prodejně na Chodově v Czech Labels & Friends najdete i projekt Líčírna, který se zabývá kosmetikou bez chemie a podrobí kontrole i vaši kosmetickou taštičku. Vaše kroky byste sem tedy měli rozhodně nasměrovat!

Wolfgang Store

Původně brněnský obchod se stal zanedlouho po svém otevření legendou. Víme, že v Brně se skvěle žije a že tam mají ty nejlepší kavárny a bary, ale k naší velké radosti store nedávno otevřel pobočku také v Praze. Nabízí jak pánskou, tak dámskou řadu oblečení. Většina jeho kousků je však unisex či gender fluid. A pro co ho milujeme nejvíce? Jednoznačně hlasujeme pro mikiny a šaty z úpletu. Přidáte se i vy k vlčí smečce?

Jakobsen Design

Ronyho Plesla, Jana Čapka a další české skláře či designéry milujeme, ale když chcete dát příležitost někomu novému a neokoukanému, doporučujeme mladého produktového designéra Martina Jakobsena. Libuje si zejména v nadčasovém minimalismu. Každý kus jeho osobitého skla je ručně vyráběn v České republice. Sklo tohoto mladého tvůrce využívají špičkové hotely, restaurace a bary po celém světě. Připojte se k nim i vy!

Ether 

Sympatická značka kabelek, psaníček a batohů, kterou založila designérka Eva Vontorová, slaví 7 let od založení. V kolekci na podzim 2017 prezentuje průřez ikonickými produkty napříč kolekcemi v novém redesignu. Značka je charakteristická především kvalitním řemeslným zpracováním. O to, že Eva Vontorová českému designu dělá skvělé jméno i ve světě, mimo jiné vypovídá to, že prestižní Louis Vuitton City Guide značku Ether zařadil do svého pražského výběru pro rok 2016.

La Gallery Novesta

Místo nejen pro slovenské tenisky značky Novesta, jež slaví velký úspěch nejen na Slovensku, ale patří také do výbavy každého správného influencera v Čechách. La Gallery Novesta je pod taktovkou Hanky Zouvalové platformou pro komunikaci s designéry, umělci, obchodníky i koncovými zákazníky. Galerie poskytuje prostor návrhářům, kteří nemají vlastní prodejní místo. Ti se zde v průběhu roku a s příchodem kolekcí střídají, takže vám tento obchod nikdy nezevšední a vždy nabídne něco nového. A ano, něco, co budete chtít, a budete to chtít teď hned! Aktuálně se zde potkává až 30 různých značek.

100CLASS concept store

Je naprosto kouzelným místem, kde narazíte na vše od šperků, kvalitních brašen, po svíčky až porcelán. Obchod v Soukenické ulici v Praze se nesoustředí jen na český a slovenský design, ale najdete zde i kousky od polské autorky Agaty Bieleń. Garantujeme vám, že její šperky, které se zaměřují na detail a jemné opracování, si zamilujete! Zakladatelka obchodu Vendula Stoklásková má ve výběru značek, které zastupuje, motto: Buy less, choose well! (Vivienne Westwood).

Michal Kadaník

Tohoto tvůrce jsme objevili díky přehlídce české módy Grace’n’Glamour a od té doby Michala úpěnlivě sledujeme. Pro zásnubní a snubní prstýnky bychom svoji drahou polovičku rozhodně poslali sem! Michal Kadaník se tvorbou šperků zabývá od svých 16 let a pod jeho značkou naleznete opravdu jedinečné skvosty. Své si zde najdou i milovníci klasiky a kamenů, ale zajímavých struktur. A co je za nás jednoznačně nejvíc top? Pyramidové snubní prsteny, které do vašeho partnerského života vnesou kapku rebélie.