Kolekce ABC

Křišťálové skleničky z kolekce ABC vyrábíme pro celou abecedu ve třech barevných variantách – ikonické růžové, průzračně čiré a nejnovější modré. Všechny skleničky můžete libovolně kombinovat jak vzájemně, tak třeba s motivy z kolekce Pink. Vytvoříte si tak svou osobní kolekci Rückl.

Zamilované iniciály vyřezané v kůře stromu, cukrová poleva na perníkovém srdci nebo věnování v oblíbené knize. Křišťálová abeceda od Rücklu navazuje na tuto láskyplnou tradici uchovávání vzácných okamžiků a dává vám nástroj k vyjádření se zcela novým jazykem. Hrajte si, kombinujte barvy i písmena a napište to, co máte na srdci. Řekněte to s Rücklem.

Výroba

Každá sklenička projde ve sklárně Rückl rukama desítek řemeslníků. Od ručního foukání do dřevěné formy až po ruční broušení písmen je každé sklenici věnována opravdu speciální péče. I díky tomu se vždy jedná o skutečné originály.

Dřevěné formy Rückl

Zdroj: Se souhlasem Rückl

Rückl se zasazuje se o renesanci českého broušeného křišťálu a představuje vrchol tohoto tradičního řemesla. Sklářská surovina se pod rukami nižborských mistrů brusičů přetváří v dokonalý produkt. Rückl je charakteristický mimořádně ostrým řezem, jehož přesnost provedení je okamžitě rozpoznatelná. Také technika ruční malby, kdy jsou vysoký smalt či zlace ní na křišťál pečlivě nanášeny štětcem, představuje další mistrovský um, který dodává výrobkům Rückl nezaměnitelný charakter.

Výroba Rückl

Zdroj: Se souhlasem Rückl

O Rücklu

Rodinná sklárna Rückl je proslulá prvotřídním broušeným křišťálem již od roku 1846. Ruce sklářských mistrů, brusičů a malířů ve sklárně v Nižboru přetvářejí surové sklo v rafinované výrobky. Rückl spojuje dechberoucí krásu ručně foukaného křišťálu s originálním designem a dokonalými detaily. Výsledkem jsou exkluzivní křišťálové produkty, které ztělesňují to nejlepší z bohaté evropské historie, kultury a sklářského dědictví.

 

Rony Plesl, umělecký ředitel sklárny Rückl

Rony Plesl

Zdroj: Se souhlasem Rückl

Současná designová kolekce Ronyho Plesla vzdává hold tradici sklářského umění a ikonám české historie. Kolekce si bere to nejlepší ze staletími prověřených sklářských postupů a historických dekorů a posouvá je na další úroveň.

,,Rückl je pro mne kus úžasné historie českého broušeného křišťálu. Baví mne objevovat skryté inspirace ve starých vzorech a pouze je přeskupit do jiných podob, příběhů a souvislostí.“