Jenny, společně se svým manželem Matthewem a dvěma dcerami Isabellou a Georgií, žije již několik let ve čtvrti Hampstead, která se nachází několik kilometrů severně od hlavního města Velké Británie. Jejich veliký dům se zahradou se může pochlubit svojí prosvětleností a také překrásným výhledem, který může navodit dojem, že Jenny bydlí doslova uprostřed Londýna. Dům v sobě nese atmosféru 30. a 70. let, převažují v něm neutrální barvy – bílé stěny, šedé koberce, dřevěné podlahy. Vládne zde klidná nálada, kterou lehce rozbíjí výrazné umělecké kousky, barevné tapety i záclony.

Se svým manželem mají i díky společnému studiu na Central St. Martins stejný názor na vzhled utvářeného interiéru, oba se netají svojí láskou ke kultuře severní Afriky. Každý rok navštěvují Maroko, odkud si vždy přivezou originální předměty – masky, látky, porcelán nebo talíře.

Je to právě vstupní hala, která je společně s ložnicí návrhářčinou nejoblíbenější částí domu. Těžko říci, zda je to díky obrovskému zrcadlu s neonově růžovým rámováním, tapetami na zdech nebo šedomodrými kachličkami na podlaze.

Kuchyně chlubící se svojí čistotou a perfektním zpracováním umožňuje přístup do zahrady, z níž se podle Jenny v období léta stává další místnost, vhodná pro grilování nebo uspořádání menší oslavy. Jídelna v zelených tónech je propojena s menší knihovnou. Obývací pokoj zdobí červená křesílka ze 70. let, pohovky, skleněný stolek, krb i obrazy. Ložnice působí velice žensky, tvoří ji celá řada vintage kousků, které návrhářka přivezla během svých cest po světě nebo ulovila prostřednictvím internetu. Je propojena s koupelnou minimalistického stylu.

Když byla renovace domu dokončena, řekla Jenny, že už se nikdy stěhovat určitě nebude. Ale když se dnes zamyslí, jak moc ji bavilo vše organizovat, zařizovat a kupovat, už si není svým původním tvrzením zase tolik jistá. Tak třeba bude mít tento článek v budoucnu své pokračování.

Foto: Pinterest.com