V pařížské ulici Champ de Mars najdete zachovalý byt se dvorkem, který pomáhal Marcovi dávat dohromady jeho přítel, losangeleský interiérový designér Paul Fortune, který je znám pro svůj rafinovaný styl. Spojuje old-school eleganci s jistou moderní hravostí. Oba si byli již před začátkem renovace vědomi, že Marc neoplývá citem pro bytový design, neví na které místo posadit vázy nebo kam zavěsit lustry či zrcadla. Najednou ovšem stál s Paulem v obchodě a vybíral látku na závěsy, které jak přiznal – nikdy předtím neměl.

Pokud vejdete do jeho bytu, spatříte elegantní vstupní halu s širokým schodištěm, jejíž stěny zdobí kulaté zrcadlo dodávající prostoru pocit hry stínů a světel. Následuje poněkud jednoduchá přesto funkčně bezchybná kuchyně, jejíž podlahu zdobí zelené kachličky. Pokračujeme do obývacího pokoje. Ten vás možná překvapí svojí střídmostí, světle modře vymalované zdi ideálně korespondují s olivovým nábytkem. Na olivové tóny se nezapomnělo ani v návrhářově ložnici, která se ovšem nese spíše ve světlých tónech.

Nechybí samozřejmě rozsáhlá knihovna, tu zdobí malé sofa stojící před nepoužívanými francouzskými dveřmi. Hlavní atrakcí je ovšem malba Heaven z roku 1986 od Eda Ruscha, k níž se váže vtipná historka. Marc ji v roce 2003 získal v aukci, ale předtím jej vůbec nenapadlo změřit rozměry místnosti s knihovnou. Nakonec se toto veledílo vešlo na centimetry naprosto přesně.

Marc je pyšným majitelem skulptur autora jménem Claude Lalanne – ovce najdete v místnosti s krbem, dvě židle ve tvaru žáby zase zdobí minidvorek, který často obývají i jeho dva věrní společníci – psi Alfred a Daisy.

V relaxační části bytu nechybí ikonické křeslo ve tvaru vejce od dánského architekta Arneho Jacobsena. Jednu ze stěn zde také zdobí portrét samotného Jacobse, který nakreslila Elizabeth Peyton. Po celém domě najdete řadu obrazů, skleněných váz s živými květinami, zlatou bystu i jednoduché avšak velice cenné židle a stoly z minulého století.

Zkrátka výjimečný návrhář nemůže bydlet nijak jinak než výjimečně.

Foto: Pinterest.com