Czech Design Week je přehlídka designu, která představuje autory nezávislé scény. Prezentuje tu nejzajímavější tvorbu českých i zahraničních tvůrců s důrazem na opravdovost a osobní přístup. Cílem projektu je vytvořit platformu, která umožní propojení laické veřejnosti a odborníkům v oboru design a umění. Velký důraz se samozřejmě klade na tuzemskou výrobu a kreativní tvorbu.

Letos se můžete těšit na jména jako je například Adam Turečka, Martin Tvarůžek, Cyril Dunděra, Eliška Slámová, Eva Mafková nebo Radim Slovák.
Svou práci na festivalu dále představí světově uznávání zahraniční hosté jako Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art a další.

Celý festival bude kromě Hybernské 4 probíhat i v partnerských prostorách, kde si návštěvníci mohou v době trvání festivalu zdarma prohlédnout expozice nabízející dalších 80 umělců. Jedná se například o Galerie 1, Koh i noor Store Prague nebo The Chemistry Design Store.

Jednou z nejváraznějších instalací bude pravděpodobně ta od Martina Tvarůžka. Ten na otázku, z čeho čerpá a bere inspiraci, odpovídá následovně: “Celý život se učím z přírody. Z bezchybné symbiózy funkcí a vlastností jednotlivých představitelů fauny a flóry a adekvátní estetické hodnoty každého jednoho z nich. Právě tato rovnováha, přirozenost a samozřejmost jsou mi v tvůrčí úvaze o produktu světlem na cestu.”

Ze zahraničních designerů se můžeme těšit například na Danielu Buonvino. Průmyslová návrhářka a designérka původem z Itálie, pro své instalace, které jsou bohaté na světelný design a interaktivnost, využívá produkty na jedno použití včetně obalů, krabic nebo láhví a snaží se jim vtělit nové významy. Na Czech Design Week Podzim 2017 plánuje představit svoji nejnovější interaktivní instalaci využívající sluchové a zrakové vjemy, jíž cílí na nejniternější emoce a instinkty.

Na výsledek celého festivalu se můžete přijít podívat od 27. listopadu do 3. prosince 2017.