Pryč s chaosem

Srovnejte si priority a celkový prostor si pořádně zorganizujte. Které předměty potřebujete mít na očích a co naopak můžete uložit mimo dohled? Pravidelně se sami sebe takto ptejte s cílem budovat interiér, který zůstane co nejjednodušší a bude působit čistě a vzdušně. Ale pozor, ani v šuplících by neměl vládnout nepořádek.

Neutrální barvy jako základ

Základem minimalistického interiéru jsou tlumené odstíny, které mají do domova vnášet klid a harmonii. Nemusí se jednat pouze o klasiku v podobě bílé, vřelou atmosféru umí vytvořit i hnědé, šedé, modré, zelené či žluté podtóny.

Kvalita nad kvantitou

Jestli někde vítězí kvalita nad kvantitou, tak je to právě minimalistický styl. Každý kousek by měl být pečlivě vybrán, než vstoupí do vašeho domova. Zapomeňte na impulsivní nákupy a sezónní trendy zboží. Naopak se nebojte investovat do dražších kousků, které vás však budou provázet dlouhou dobu.

Textury pro zjemnění

Pokud se vám zdá minimalistický prostor příliš chladný, můžete mu dodat na jemnosti pomocí nejrůznějších přehozů, polštářů či koberečků. Avšak buďte střídmí v materiálech i barvách. Držte se barevných odstínů ladících se zvolenou základní barvou, aby celek působil harmonicky.

Méně je více

Minimalistický styl rozhodně není nudný. Naopak je osobitý, sofistikovaný a vskutku krásný. Neshromažďuje zbytečné věci, udržuje čistotu a řídí se heslem méně je více. Minimalisté při nákupu doplňků často aplikují pravidlo “jeden dovnitř, jeden ven”. Tedy pokud si pořídíte nějaký kousek, většinou je dobrý nápad zbavit se něčeho podobně velkého!