Podlahy a stěny

První otázka tedy zní – kam s ním? Pokud hledáte trochu okázalosti a extravagance, vezměte to od podlahy a pokračujte přes stěny až ke stropu. Beton se krásně vyjímá na velkých plochách, místnosti dodá opravdu výrazný styl, který můžete ještě umocnit texturami či barevným nátěrem.

Vybavení

Dalším betonovým útočištěm jsou kuchyně či koupelny. Designéři se nebojí tento masivní a těžký materiál aplikovat u kuchyňských desek, umyvadel a dalších užitných ploch. Kromě jedinečného šmrncu jistě oceníte, že se dobře udržuje.

Doplňky

V případě, že nestojíte o tak velký zásah do vašeho interiéru, ale přeci jen byste to doma rádi trochu oživili, sáhněte po betonových doplňcích. Dnes už jsou k sehnání betonové lampy, vázy, květináče, odkládací stolky, stoličky a další. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Balanc

Beton působí chladným dojmem, je výrazný a bezesporu bude poutat pozornost každé návštěvy. Aby interiér fungoval harmonicky a útulně, je třeba ho kombinovat s dalšími předměty, jako jsou textilie, dekorace, živé rostliny, a dobře také funguje se dřevem či kovem. Nezapomeňte ani na barvy!