Netradičně jsem dnešní článek začala přímou řečí. Ta věta totiž v sobě skrývá to nejpodstatnější. Majitelé nového obchodu s nábytkem a doplňky Nanovo Adam Karásek a Jiří Mrázek se zamilovali a naprosto nadchli pro nábytek pocházející převážně z doby tvrdé totality. Tím si naprosto získali sympatie mého manžela i syna, kteří retro nábytek zbožňují a pomalu a jistě nenápadnými krůčky zařazují do našeho interiéru.

Obchod Nanovo byl otevřený již v roce 2011. Jeho mottem byla nabídnout zákazníků originální kvalitní nábytek a bytové doplňky, které jsou v České republice opomíjené a v zahraničí většinou neznámé. Adam s Jiřím dlouho sázeli pouze na e-shop a původní podobu nábytku jste si mohli prohlédnout v tovární hale ve Vysočanech. A právě tam, pro mě v hromadě harampádí, svou lásku k retro nábytku našel i můj manžel a syn, který ve velkém množství knih objevil jednu o metru, jemuž jako správný autista naprosto podlehl. Od té doby mu v pokojíku přibyla původní cedulka ze zastávek tramvají, které jsem jako malá holka znávala a pod stromečkem najde další s autobusem. Díky tomuto jsem pochopila hodnotu nábytku a doplňků z minulého století. Pochopila jsem onu lásku ke “starým” věcem, kterou majitelé Nanovo reprezentují.

Adam Karásek a Jiří Mrázek vdechují nový život věcem, které mají svou historii a mohou vyprávět příběhy. Nanovo nabízí pouze originální předměty z druhé poloviny 20. století, které prošly částečnou nebo kompletní renovací. Vrací věcem smysl a krásu. Kousky, které najdete v obchodě se snaží uvádět do co nejpůvodnějšího stavu s ohledem na stáří. Pánové nechtějí, aby se jim kousky vracely se stížnostmi, že se nedají používat. A to je podstatné. Oni dávají starým věcem šanci na nový a dlouhý život.

 

Nákupem nábytku či doplňků nabídka nekončí. Jednou z hnacích sil otevření obchodu Nanovo bylo také nabídnout zákazníkům služby. Nanovo nabízí svým zákazníkům rovněž servis, včetně konzultací úprav a dopravy. Pomohou vám váš interiér sestavit, navrhnout a zrealizovat. Nemusíte se ale obávat, že se váš dům či byt promění v historický filmový ateliér, ve kterém se bude odehrávat nová řada seriálu Vyprávěj. Adam a Jiří chtějí naopak ukázat, že lze kombinovat staré s novýma vytvářet tak naprosto originální a nadčasové bydlení.

Nově otevřený obchod v Týnské ulici vedle Staroměstského náměstí není určen jen pro lokální zákazníky. Řada cizinců již retro nábytku s českým designem podlehla. A většinou právě zahraniční zákazníci nezůstávají u jednoho kousku.

Pokud rádi vzpomínáte na dobu, kdy jste chodili do kina a seděli na dřevěných lavicích, pak právě v Nanovo je koupíte a skvěle tím vybavíte například předsíň. Školní časy si můžete připomenout vždy, když se zadíváte na hodiny Pragotron C301, které zdobily školní chodby. Na časy, kdy jsme s maminkou chodívali do kadeřnictví, můžete vzpomínat na kadeřnickém křesle.

Nenechte si ujít tento nový obchod v centru Prahy, ve kterém jistě najdete i řadu nápadů na vánoční dárky.

Foto: Archiv firem