38 galerií, 250 autorů

Budete mít tedy téměř týden na to zhlédnout díla až 250 autorů z celkem 38 galerií. Dočkáte se téměř všech výtvarných oborů od malby, kresby a grafiky přes sochy či umělecké sklo až k instalacím a videoprojekcím.

Barokní interiér se současným artem

Veletrh se nově uskuteční v prostorách barokního Glam-Callasova paláce, kde zúčastněné galerie a umělci uvedou svá díla ve dvou podlažích budovy a přilehlých konírnách, které budou poprvé zpřístupněny veřejnosti. Palác tak nabídne jedinečnou konfrontaci současného umění a barokní architektury spolu s freskami a sochařskými solitéry.

Kdo se zúčastní?

Na veletrhu uvidíte již stálice akce, jako jsou Galerie Artinbox, Galerie Litera, Galerie Millennium, Knupp Gallery, Nová galerie, Galerie eS, Galerie Gambit, Galerie S, Galerie Peron, ArtinBox a další. Mezi novinkami pak uvidíte např. White Pearl Gallery, Pragartworks, Dudes&Barbies Gallery, a opět se zúčastní The Chemistry Gallery nebo Young Real Art. Velká událost se nemůže obejít bez zahraničních hostů. Tentokrát jsou jimi Kunstraub99 z Kolína nad Rýnem, Latin Art Gallery přiveze jihoamerické malíře, a instalaci opět připravili také umělci z Velké Británie, Itálie, USA s výstavním subjektem Obejvák.

Konfrontace generací

Nelze nezmínit rostoucí reprezentaci té nejmladší generace umělců. I letos svou dramaturgii představí experimentální prostor NoD, Studio Prám, Jan Čejka Gallery či IndigoSpace. Výstavní fórum nezřídka umožňuje mladým umělcům jejich zcela první veřejnou prezentaci. Patří k nim i projekty jednotlivců, např. Erika Vrdoljaková, Katarina Kissoczy, David Kolovratník, Marek Slavík, Ladislav Vlna, Marek Uhlíř, Andy Allen a další. Nejnovější tvorbu představí i Laureáti ART PRAGUE AWARD 2017, Jakub Tytykalo a David Segeta. Můžete se ovšem těšit i na velmi dobře známá jména české výtvarné scény, jako jsou Michael Rittstein, Martin Mainer, Vladimír Kokolia, Jan Švankmajer, Luboš Plný, Aleš Veselý, Karel Nepraš,  Zdeněk Beran nebo Jiří Kolář.

Další program

V galerijních expozicích se dozvíte něco nového i díky odborným přednáškám a diskuzím. Navíc se budete moct seznámit s vystavujícími autory a rozhodně nemůžete odejít bez propracovaného katalogu. Průběžné info a aktualizace sledujte na na webových stránkách www.artprague.cz. Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, Lukáš Miffek, je autorem obrazu Dudlík, jenž zdobí letošní vizuál přehlídky. Veletrh ART PRAGUE 2018 se koná pod záštitou primátorky hl. m. Prahy paní Adriany Krnáčové a starosty MČ Praha 1 pana Oldřicha Lomeckého, a s laskavou podporou Magistrátu hl. m. Prahy.