Jednou z rezidencí je například ta v Santa Fe v Novém Mexiku nedaleko domu svého otce, kde nechal postavit rozsáhlý ranč čítající bezmála 10 000 hektarů soukromého pozemku, na kterém tráví více než jednu čtvrtinu roku. Dům má na starost japonský architekt Tadao Ando, jež se zasloužil především o jeho minimalistický a honosný vzhled. Zajímavostí je, že prostředí kolem ranče bylo využito ve westernových filmech Wyatt Earp nebo Silverado.

To jeho světlý a útulný pařížský dům byl pro magazín House and Garden nafocen již před 15 lety. Chlubí se bílými zdmi, černými podlahami a elegantní nerezovou kuchyní. Spolu se směsicí nábytku vyrobeného na zakázku je ideálním místem k relaxaci i čerpání nové inspirace nejen během týdnů módy.

V roce 2000 kupuje Ford další dům a to tentokrát v Los Angeles, který prošel díky architektu Ronu Radzinerovi a interiérovému designérovi jménem Brad Dunnig kompletní renovací. Výsledkem je velkolepé sídlo, naneštěstí pro nás k němu nejsou dostupné skoro žádné fotografie a návrhář jej drží v tajnosti.

Pouze o čtyři roky později přibývá na seznam Tomových nemovitostí obrovský čtyřpatrový dům v londýnské Chelsea a návrhářovo konto je zase záhy o něco „chudší“. Klasický britský interiér nechává přebudovat ve stylový a hlavně soukromý palác, aby jej mohl v roce 2012 prodat anonymnímu nákupčímu za neznámou cenu.

Zajímavostí je, že ještě dávno před tím než Tom skočil po hlavě do módního průmyslu, žil si naprosto skromným životem nad Café Orlin na Manhattanu, kde také potkal jednoho ze svých dlouholetých partnerů a nepřestával nikdy tvrdit, že byli oba „tak moc šťastní, ne-li ještě o něco šťastnější“.

Foto: Pinterest.com