Stěhování čeká v brzké době i mě a celou moji rodinu. Ve chvíli, kdy máte rodinu, hodně věcí se pro vás radikálně změní. Byt je vám najednou příliš těsný, věcí stále a stále přibývá a vy hledáte kousek toho soukromí a klidu. Do této fáze jsem se dostala i já. A tak, i když se můj manžel horlivě bránil domu a sekání trávy, děti a náročná práce ho donutily změnit názor. Na sekání trávy se těší jako malý kluk. Takový relax a pár hodin klidu bez telefonu si prý nechá líbit. Já snad konečně budu mít svou malou pracovnu, ve které se na chvíli uzavřu, a budu snít o svobodě, která mě už nikdy nečeká:-). Moje dvě malé lásky budou mít své modré a růžové pokojíky, do kterých se v případě sourozeneckých konfliktů můžou ukrýt.

Jak řekla Sarah Jessica Parker v druhém filmu Sex ve městě, podvádím nyní módu s bytovým designem. Nahlížím do katalogů, časopisů i na Pinterest, kde najdete neskutečné množství motivujících fotografií. Začínám snít svůj sen o finální podobě domu, do kterého se máme co nejdříve nastěhovat.

Francouzskou eleganci, šarm a lehkost bych si dokázala představit v ložnici, která by podle mého názoru měla být světlá a pozitivní. Vůně levandule, která má uklidňující účinky, by neměla v místě, kde odpočíváte, rozhodně chybět. I když to zní jako klišé, Feng-shui říká, že v ložnici by nikdy neměly být elektronické přístroje, takže žádná televize ani počítač. V dnešní době je hodně těžké dodržet něco tak nepředstavitelného, ale přeci, nestojí to za pokus?

Ložnice

Ložnice

Paradoxně jsem začala nejdříve přemýšlet o ložnici, ale jako matka bych se měla vrátit do přízemí do kuchyně. Vaření sice není moje doména, ale děti a manžel se občas musí nakrmit i jinak než pomocí housky a polévky z pytlíku:-). Žena jako já nevyžaduje příliš složité spotřebiče, které ve finále neumí ani ovládat. V kuchyni je nutné světlo a hlavně přehlednost. Alespoň pro mě je to důležitý aspekt.

Kuchyně

Kuchyně

Mít vlastní koupelnu byl vždy můj sen, tedy hned vedle šatny. Koupelna už dávno není jen místem pro očistu, ale především pro relax. Je tedy nutné jí věnovat patřičnou pozornost, a to nejen při výběru kohoutků a sprchy, ale i designu stěn.

Koupelna

Koupelna

Podstatnou atmosféru celého interiéru vždy vytváří barvy. Existuje řada pravidel i mýtů, které se o barvách tradují, ale nedbejte jich. Každý z nás má rád tu svou a na každého působí barvy různě. Říká se například, že modrá je barva inteligence, ale na druhé straně je velice chladná. Můj syn ji miluje a snad stokrát mi připomněl, že musí být i v jeho pokoji. Dcera je klasicky na růžovou. Takže i vy se nechte vést svými instinkty a pocity. Vy se jimi obklopíte, ne příručka, která tvrdí opak.

Pro svou inspiraci jsem hodně zabrousila na pinterest.com a vybrala několik zajímavých obrázků, které snad i vás budou motivovat k rekonstrukci nebo jen přelakování starých židlí.

Foto: Pinterest.com