Barvy inspirované podzimem

Venku začne být chladno, tak se pomocí barev zahřejte doma. Podzimní paleta se točí kolem teplých odstínů a do popředí se dostávají tóny červené, oranžové, žluté či hnědé. Velké popularitě se těší například hořčicově žlutá, vínová, karmínová nebo kaštanová. Prostě stačí kouknout ven a inspirovat se měnící se přírodou a celkovou atmosférou.

Útulné posezení

Pořiďte si pletené deky a přikrývky, polštáře, koberečky, závěsy a záclony, ideálně pořádně pevné či huňaté. Podobné dekorace dodají podzimnímu domovu ten správný styl. Obecně je dobré vyměnit lehčí letní tkaniny za ty těžší. Vytáhněte proto materiály, jako je merino vlna, mohér či samet.

Budiž světlo

Podzimem pro Dány startuje hlavní sezóna hygge. A jestli něco skutečně patří k této filozofii, tak jsou to svíčky. Dánové je sice pálí během celého roku, ale proč se k nim na podzim nepřidat? Příjemná romantická atmosféra je pak zaručena. Se světlem obecně nešetřete. Pokud nemáte doma pořádnou lampu, lustr či stolní lampičky, nastává ideální doba si nějaký pěkný kousek pořídit.

Textury na zeď!

Cílem asi každého z nás je vytvořit si doma krásnou, útulnou a hřejivou atmosféru. Podzim k tomu přímo vybízí. Problémovou partií mohou být holé zdi, jež působí příliš chladně. Pokud nejste příznivcem barevných kombinací či nejrůznějších tapet, co takhle aplikovat macramé kousek? V současné době jde o velmi trendy dekoraci a sehnat se dají decentní i odvážnější varianty se střapci, peřím, korálky, apod.

Vůně podzimu

Jak voní podzim? Každému asi trochu jinak, každopádně k tomuto ročnímu období patří například dýně, skořice, hřebíček či muškátový oříšek. A to nejen v jídle, ale také v podobě aromatických vůní a vonných svíček. Provoňte si domov čímkoliv, co máte rádi. Pomůže vám to zklidnit mysl, uvolnit tělo po náročném dni a přepnout do odpočinkového podzimního režimu.