„Sedačka je kus nábytku, na kterém se jen nesedí, ale i odpočívá. A každý to dělá jiným stylem. Při výběru si nejprve uvědomte, jak vlastně na pohovce sedíte – zda máte nohy pod sebou, ležíte, nebo si naopak rádi opřete záda a sedíte rovně,“ radí Lenka Víznerová, interiérová návrhářka značky INNEX.

Pokud se na pohovce rádi uvelebíte vleže a sledujete filmy či seriály, určitě se zaměřte spíše na hlubokou a měkkou sedačku, do které zapadnete mezi polštáře a nebudete z ní chtít vstát. Jestli jste ale spíše čtenáři a na sofa se nejraději pohodlně posadíte s dobrou knihou, pak hledejte sedačku s mělčím sedem a tvrdší opěrkou zad, z níž se dobře vstává. 

Sofa MALTE, značka SITS, k dostání v showroomech INNEX

U materiálu je třeba vzít v potaz, zda máte děti nebo zvířata. Pravidlo, že k dětem a mazlíčkům je lepší pořídit koženou sedačku kvůli snadné údržbě, už dávno neplatí. V dnešní době existuje mnoho druhů úpravy tkaných látek – od poteflonování po vodoodpudivou úpravu, takže jim ani rozlité pití neublíží. Navíc má většina pohovek stahovací a pratelné potahy, takže je velice jednoduché je vyčistit. 

Sofa ALVA, značka SITS, k dostání v showroomech INNEX

Nejrůznější potahové materiály, stejně jako velikosti sedačky a otočení rohů doleva i doprava, najdete téměř u všech značek v katalogu. Například firma SITS rozdělila pro snadnější orientaci v množství sedaček, které nabízí, svou nabídku přímo podle účelu – a to na designové kousky, větší pohovky vhodné pro rodiny a tvrdší sedačky pro milovníky knih. 

Pokud si i tak nebudete moct z velké nabídky vybrat, neváhejte a obraťte se na interiérové návrháře. Jejich služby nabízí i showroom značky INNEX. „Tyto služby vůbec nejsou tak drahé, jak si mnoho lidí myslí, a designér vám pomůže vybrat takovou sedačku, která přesně zapadne do vašeho interiéru a zároveň poslouží tak, jak potřebujete,“ dodává Lenka Víznerová.