Pracovna je místo v domě, které nelze designově ignorovat ani na něm šetřit. Neexistuje manuál, jak by takový pokoj měl vypadat. Velmi záleží na osobnosti toho, kdo ji bude využívat. Pracovna by vždy měla být šitá na míru tomu, kdo v ní bude trávit nejvíce času.

Barvy
Když si projdete sociální sítě, zjistíte, že nejčastější barvou je jednoznačně bílá často doplněná o černou. Je to dáno tou čistotou, která bílá navozuje. Chceme mít na začátku svého přemýšlení jasnou hlavu, do které barvy teprve necháme vstoupit? Nebo nechceme být nijak rušení ostrou žlutou či brčálově zelenou? Bílá barva je jednoduše neutrální a nikdy tímto výběrem nic nezkazíte. Navíc bude poté snazší pracovnu dovybavit nábytkem podle nálady. K bílé se totiž hodí cokoli, dřevo, kov i plast.

8c4a33934d2290aaae415a720aeab05d

Židle
Nad židlí se často pozastavujeme. Trávíme na ní spoustu času a naše záda či sedací svaly mohou trpět. Přesto jsem jen těžce hledala klasické kancelářské židle na kolečkách. Většinou si lidé volí tzv. tramvajovou židli z plastu, která je sice stylová, ale pohodlí pro dlouhé vysedávání chybí. Zvažte, jestli polstrovaná, měkoučká nebude přeci jen o trochu lepší.

d0689347c0710fce6c2a661c86529eff

Stoly
Další kus nábytku, který dávno už nevypadá jako starý neforemný stůl se zdobným kováním a řadou šuplíků. Nejčastěji si volíme obyčejnou desku upevněnou na tzv. kozích nohách. Nic proti, v jednoduchosti je zkrátka stále síla.

cdc1814636e6281f80fd038eaec2b3c0

Nikdy v pracovně nezapomínejte na obrázky na stěnách. Dodají prostředí styl a především vyjádří vaši osobnost. Absolutní nezbytností a úchvatnou vychytávkou je tabule, na kterou si můžete psát rychlé poznámky, úkoly na druhý den či nákupní seznam. Jen se snažte moc neškrábat, ať vaše designové úsilí nevyjde nadarmo.

Foto: Pinterest; classicconstructionext.com