Nezapomíná se ani na tradiční velký úklid domácností. Rodiny totiž věří, že úklidem vyženou smůlu z loňského roku a připraví svůj domov pro šťastné chvíle. Smetáky však poslední den starého a první den nového roku schovávají, aby nemohly nešťastnou náhodou vymést štěstí rovnou ze dveří pryč. Jejich domy, dveře i okenice dostávají nový nátěr, nejčastěji právě zmiňovaný červený.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Chcete-li dobře započít nový rok ať už náš nebo ten čínský, měli byste se vrhnout na pořádný úklid domácnosti. Podle feng shui je nezbytné protřídit všechny věci a ty přebytečné, které jste nevyhodili při vánočním úklidu, tentokrát rozhodně dále neschovávejte. Jen vám brzdí novou, svěží energii, která právě přichází. Vymeťte také prostory, které obvykle přecházíte, jako jsou malé škvírky pod skříněmi, místo pod postelí a další. Nezapomeňte ani na svůj šatník. Co jste prý neoblékli minimálně rok, už prý určitě znovu neobléknete. Tak to neschovávejte a uvolněte místo nové garderóbě, která s příchodem jara na vás čeká a nemine.

Ilustrační foto

Co se týče vašeho interiéru, zkuste ho více přizpůsobit feng shui učení. Důležité je, abyste nikde nehromadili přebytečné věci. Lépe řečeno, jakékoliv hromady věcí. Energie musí proudit, a pokud se bude neustále zadrhávat, jednoho dne se prostě zastaví. Vyzdobte obývák fotkami vaší rodiny a kupte akvárium s rybičkami. Pokud máte naproti vchodu do domu či bytu zrcadlo, sundejte ho. Pozitivní energii, která k vám vpluje, zrcadlem odrazíte a vyženete zase rychle ven.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Rok dřevěného koně je ideálním pro změnu zaměstnání či založení vlastního podnikání. Dejte si však pozor, jak rychle nabídky přijdou, tak rychle také odejdou. Musíte být připravení a zareagovat včas, tedy hned. Soudit, zda to byl dobrý tah, můžete později.

Rok koně přeje vztahům. Partnerským i milostným. Dávejte si však pozor, zda svými pletkami nezapalujete oheň. Nejenom, že můžete rozbít manželství někomu jinému, současně tyto aférky s velkou pravděpodobností vyplují na povrch v nečekanou a nejméně vhodnou chvíli.

Ilustrační foto

Aktivní lidé budou mít zelenou. Stejně jako feng shui mluví o nespoutaném koni, tak budeme pociťovat průběh budoucích měsíců. Měli byste být opatrní, abyste se také dokázali zastavit a relaxovat. Stres bude v tomto roce rovněž na pořadu dne. Nenechejte se vtáhnout do nekonečného kolotoče a zařiďte se podle sebe. Život je nakonec stejně ve vašich rukách.

Ilustrační foto

Autor: Jana Čechová

Foto: Profimedia.cz