Říká se, že Paříž je město milenců. Nabídek k sňatku pod Eiffelovou věží padlo již mnoho, ale kam složit hlavu, aby ta romantická chvilka trvala o něco déle? Co takhle Hotel du Continent? Hotel je situován v budově z 19. století a stojí v srdci Paříže. A čím je zajímavý? Celý je designován módním mistrem Christianem Lacroix. Christian se nechal inspirovat kontinenty a pro každé patro zvolil jeden z nich. První patro je designováno ve stylu Evropy.

Evropa

Téměř v každém pokoji, kterých je celkem 25, najdete staré mapy jednotlivých kontinentů vždy doplněné o typické vzory pro Christiana Lacroixa. Každý pokoj je barevně výrazný a v žádném nechybí závěsy připomínající tak trochu zámecké komnaty. Pokoj inspirován Amerikou je z našeho pohledu asi nejvíce moderní.

Amerika

Amerika

Pokoje inspirované Afrikou jsou snadno rozpoznatelné díky svým zvířecím motivům. Barvy jsou zvoleny hodně přírodní a motivy na stěnách vypovídají mnoho o tamních obyvatelích.

Afrika

Antarktida je jak jinak než studená. I barvy jsou voleny stejně a celkový vzhled pokoje je velmi čistý a z našeho pohledu i luxusní. Je to rozhodně ta správná volba pro lidi, kteří mají rádi čistý a ničím nezatížený styl bydlení a preferují jednobarevnost a jednoduchost.

Antartica

Co říci o Asii? Dominantní barvou je červená. Na stěnách a závěsech najdete typické asijské motivy, ale čínskou kuchyni v hotelu neočekávejte.

Asie

Blíží se 1. Máj lásky čas. Nemáte chuť se políbit pod rozkvetlou třešní uprostřed Paříže a přespat v asijské posteli, kterou vám navrhl sám velký Christian Lacroix? Můžete být jaro ještě více romantické?

9972_54_z

Foto: Archiv firem