Sedačka

Sedačka je srdcem každé místnosti, co takhle ji tedy dopřát záři reflektorů se zbrusu novým sametovým potahem? Ten lze poté jednoduše kombinovat s různými typy textilních polštářů. Trendy barvy do interiéru, co se sedačky týká, jsou zejména lahvově zelená, noční modř, tmavá vínová, nebo hořčicová.

a-cup-of-jo-velvet-couch1

Polštáře

Pokud máte pocit, že toho máte v místnosti příliš, zvolte jen jemný detail v podobě polštářů, které vaší posteli dodají správný šmrnc. Nejlépe vyberte polštáře různých barev, aby vytvořily na posteli zajímavý a nahodilý vzhled, který lahodí oku.

velvet-duvet-cox-and-cox

Křesílka

Vtipným detailem každé předsíně může být sametové křesílko. Místnost se rázem ozvláštní. V tomto případě zvolte do místnosti kontrastní barvu. Tento typ křesílka pěkně zahraje do not interiéru, který má i naprosto odlišný koncept od zmiňovaného křesílka. Kontrast bude přímo kouzelný!

velvet-chair

Závěsy

Zároveň praktickou záležitostí jsou bezesporu sametové závěsy. Ty jsou vhodné zejména do ložnic, kde jejich funkčnost oceníte. Dbejte ovšem na to, aby nebyla místnost příliš malá a závěsy se tak nestaly dominantním prvkem, který by celý pokoj zahltil.

velvet-curtains-blue

Tapeta

Rafinovaným prvkem inspirovaným luxusními obytnými paláci jsou sametové tapety. Pokud máte místnost s velkým prostorem k dispozici, můžete zvolit tyto unikátní tapety na celou plochu vašeho interiéru. Barev na zvolení je nespočet ovšem skvělým tipem by mohla být sametová tapeta tištěná (například s barokním vzorem), která ještě více ozvláštní prostor. K tomuto druhu tapet by měl být volen už jen decentní a nevýrazný nábytek přírodních tónin.

velvet-pillows

Postel

Oživením klasické dřevěné, či kovové postele je bezpochyby sametová královna ložnice. Navíc s typickým prošíváním dodá místnosti na luxusu. Samet kombinujte se zlatými kovovými detaily, které vyzdvihnou samet na úplně jinou úroveň.

velvet-headboard_style-by-emily-henderson-via-my-pinterest

Židle

Jak jinak přivodit náladu honosnosti, než skrz židle u jídelního stolu. Tipem pro zakomponování sametového trendu do vaší jídelny může být využití podsedadel, které si můžete nechat potáhnou sametovou látkou. Ze zbylého materiálu můžete vytvořit běhoun, který dodá sváteční atmosféru.

Beautiful-blue-velvet-chairs-in-this-interior-designed-by-French-designer-Damien-Langlois-Meurinne