V srpnu roku 2011 Vera Wang konečně našla to, co dlouhou dobu hledala. Svůj yin v Beverly Hills na kopci poblíž Coldwater Canyon, stojící úplně naproti newyorskému sídlu, které pokládá za yang ve své zenové filozofii.

Prosklené království s unikátním výhledem na celé město bylo vybudováno již v roce 1967. Poslední tři roky před odkoupením jej pro návrhářku renovoval bytový designér Steve Hermann, předchozí majitel. Venkovní atmosféra domu, která se nese v černobílém ladění, plynule prostupuje i do vnitřních prostor.

Vera zbožňuje protiklady a nečekané věci, stačí si vzpomenout na rok 2012 a kolekci návrhářčiných svatebních šatů pro podzim/zimu. Pamatujete, jakou měly barvu? Bílá mezi nimi rozhodně nebyla.

Najdete zde nádech minimalismu, dřevěné prvky v kombinaci s chladným kovem, sklo, krátkovlasé šedé koberce, vysoké vázy s větvemi i bonsaje.  Dům tvoří rozsáhlé vyvýšené vstupní prostranství, které lemují postranní fontány, obývací pokoj s krbem, který je propojen s jídelnou a kuchyní.

Čtyři ložnice včetně čtyř koupelen, společná šatna, soukromé lázně i kino s kapacitou třiceti míst k sezení. Otevřené moderní prostory navozují inspiraci, která nemá hranic. V kombinaci s již zmiňovaným výhledem a dlouhým bazénem, který lemuje vždy přesně zastřižená zelená tráva, je zdejší sídlo ideálním místem pro relaxaci, kondiční plavání, opalování, pěší turistiku i nakupování.

Konečně si tak Vera Wang splnila svůj dlouholetý sen a podle svých slov si již nemusí během cest po západním pobřeží zamlouvat hotely a zvykat si na nepohodlná lehátka kolem jejich bazénů.

Foto: Pinterest.com