V samotném srdci Upper West Side v New York City se tyčí několikapatrová budova Ard Deco. Její 16. patro s terasou a výhledem na Central Park neobývá nikdo jiný než Donna Karan.

Rozlehlý apartmán, ve kterém se mísí různé vůně esenciálních olejů, se chlubí otevřenými prostory a pouze jedinou ložnicí. Jako celek působí sofistikovaně a hlavně prostorně díky světlým místům přecházející jedno ve druhé. Vytváří tak dojem nenucenosti, uvolnění a hlavně odpočinku. Sama Donna tvrdí, že relaxační zóny včetně domácích lázní byly vytvořeny zcela záměrně, jelikož jsou to právě meditace a spiritualita, které mají v jejím životě nenahraditelné místo.

Stejně jako návrhářčina tvorba je bydlení provedeno v jednoduchém, ovšem velice funkčním stylu. Vše od pohovek až po svíčky bylo vyrobeno přesně podle Donniných požadavků, prosklené stěny mají na svědomí architekti, jež designují její butiky po celém světě.

Donna si potrpí na své každodenní rituály, ráno k nim patří hodina jógy, následuje parní lázeň nebo meditační cvičení. Nesmím opomenout časté procházky s čokoládovým labradorem, který střeží její relaxační království. Říkává, že v domě se cítí velice dobře díky zvoleným přírodním barvám i díky materiálům jako je kašmír, len, bambus i vápenec.

Ráda se obklopuje milovanými kousky umění a také knihami, stolky i stěny zdobí momentky, na nichž je zachycena společně se svým mužem Stephenem Weissem. Se Stephenem se poprvé potkala v osmnácti letech na schůzce naslepo, a i když se jejich cesty na několik let rozešly, dali se oba stejně nakonec dohromady. Byl to právě Stephen, kterému tento dům padl ihned do oka a rozhodl se jej nechat přebudovat do nynější podoby.

V roce 2001 po několika měsících léčby zemřel její milovaný manžel na rakovinu. Donna přesto tvrdí, že cítí svého manžela neustále vedle sebe. Ať už odpočívá na pohovce plné polštářků v obývacím pokoji nebo stojí na terase, ze které vidí New York City jako na dlani. „Můj dům oslavuje moji rodinu a přátele, umění i kulturu, a udržuje mi zde vzpomínky, které jsou součástí mého já.“

Foto: Pinterest.com